Сухість у роті може бути не просто неприємним симптомом, але і причиною для зниження якості життя, як відзначають стоматологи. Без слини в роті різко збільшується ризик руйнування зубної емалі і хвороб періодонта, але є способи, що дозволяють вирішити цю проблему.

Для боротьби з сухістю в роті стоматологи, як правило, рекомендують такі засоби, які стимулюють більше вироблення слини. Наприклад, це смоктання спеціальних цукерок, що не містять цукру, або використання подібного роду жувальних гумок. Можна зберігати вологість у роті, випиваючи багато води, а також використовуючи зволожувач в квартирі.

Не зайвим стане покупка спреїв, ополіскувачів для порожнини рота і зубних паст, спеціально розроблених для цього розладу. На жаль, для лікування сухості в роті немає якогось одного супернадійного способу, хоча якщо ця проблема не зникає протягом тривалого часу, то вам краще порадитися з дантистом. Можливо, він випише вам ліки пілокарпін, які стимулюють роботу слинних залоз.

Зробіть своєю звичкою дихання через ніс, а не через рот, через що висушується ротова порожнина. Також настійно рекомендується утримуватися від куріння. Якщо ви приймаєте безрецептурні ліки і підозрюєте, що саме вони стали причиною сухості в роті, то можна порадитися з цього приводу з фармацевтом. Будь-які рецептурні засоби, здатні привести до сухості в роті, можна замінити на більш щадні альтернативи, але для цього необхідно поговорити з вашим лікарем – можливо, він вирішить просто знизити дозу.

Люди з сухістю в роті взагалі повинні відвідувати стоматологів більш часто, щоб захищати зуби від руйнування емалі і стежити за яснами. Однак якщо ви будете чистити зуби двічі на день пастою, яка містить фтор, а також застосовувати фторвмісні ополіскувачі і користуватися зубною ниткою, то ризик руйнування емалі буде знижений до мінімуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ СУХІСТЬ В РОТІ

ЯК ПОЗБУТИСЯ НЕПРИЄМНОГО ЗАПАХУ В РОТІ

5 ХВОРОБ ТІЛА, ЯКІ МОЖУТЬ ПОБАЧИТИ СТОМАТОЛОГИ