Втома і сонливість можуть посилюватися взимку, але постійна тонізація себе кавою виснажує організм. Існують продукти, які є природними енергетиками, що діють в цьому плані краще кави, оскільки не володіють її побічними ефектами.

Авокадо. Додайте в меню порцію авокадо, коли у вас мало енергії і низький тонус. На додаток до пантотенової кислоти і вітаміну B, який допомагає вашим клітинам перетворювати їжу в паливо, авокадо багате корисними жирами, поліпшують засвоєння організмом поживних речовин із продуктів. У свою чергу клітковина в авокадо уповільнює зростання і падіння рівня цукру в крові після їжі або перекусів, тим самим сприяючи більш стійкого рівня енергії.

Читайте також:  Нутриціологи пояснили, чому гречку потрібно вживати помірковано

Зелені листові овочі. Кава здатна дати приплив енергії, але цей ефект може виявитися нестійким і більше того – викликати через час різку сонливість. Зелені овочі вирішують задачу набагато ефективніше. Вони відзначаються високим вмістом заліза, кальцію, клітковини, фолієвої кислоти, магнію, вітаміни А, С, Е і К – всі ці речовини підтримують активність фізіологічних процесів. При цьому залізо і вітамін С в зелені працюють синергетично, допомагаючи запобігти анемію, яка є основною причиною втоми, особливо у жінок.

Продукти з марганцем. Марганець важливий для розщеплення інших поживних речовин, що підвищують енергію в організмі. Його хороші постачальники – ананас, горіхи і вівсянка.

Читайте також:  Цукровий діабет можна діагностувати за запахом шкіри

Банани. Вони сповнені калієм, який підтримує в клітинах потрібний рівень вологи, що є ключовим фактором для природного відчуття бадьорості (зауважимо, кава якраз сприяє зневоднення). Крім того, фітохімічні речовини в бананах допомагають відновлюватися після сильної напруги і навантажень.

Темний шоколад. Шоколад з вмістом какао 75 відсотків і більше є хорошим джерелом кофеїну та теоброміну, двох природних стимуляторів, які можуть підвищувати енергію і настрій. У ньому також багато антиоксидантів, які покращують кровотік і разом з цим – насиченість киснем мозку і м’язів.

Вода. Брак вологи в організмі уповільнює фізіологічні процеси, в тому числі метаболізм, пов’язаний з виробленням енергії. Як наслідок, виникають втома, млявість і сонливість. Питво достатньої кількості води – це найважливіша умова для підтримки енергії.

Читайте також:  Вегетеріанство: коли може оздоровити, а коли нашкодити

Буряк. Він містить природні нітрати і антиоксиданти, які збільшують кровотік і, отже, краще насичують киснем мозок і м’язи.

Водночас для підтримки бадьорості важливо вживати різноманітні фрукти та овочі. Вони є головними постачальниками в організм різних мікронутрієнтів, недолік яких змушує тіло працювати старанніше, щоб його компенсувати. Це в результаті робить людину втомленою і млявою.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News