Серце — це двигун нашого тіла. Його здоров’я — життєво важливо для нас. Але чи дбаємо ми про нього так, як воно того заслуговує? По правді кажучи, не завжди…

Іноді турбота про своє тіло обмежується для нас «плоским животом», і ми забуваємо про інших, більш значущих аспектах.

Очевидно, що зв’язок між вагою тіла і здоров’ям існує, але іноді ми робимо помилки під час занять спортом або в складанні раціону харчування.

А тому сьогодні ми хотіли б розповісти вам про продукти, які серйозно шкодять здоров’ю серця. Перевірте, чи правильно ви харчуєтеся.

Які продукти шкодять здоров’ю серця?
1. Американський сир

Сир сам по собі вже є складним продуктом, особливо якщо він витриманий і зроблений з коров’ячого молока. Причина в надлишковому вмісті жиру.

Однак жовтий, або американський сир, ще більш шкідливий продукт, так як він піддається сильній обробці. У нього навіть додають рослинні барвники.

  • По-перше, жир збільшує щільність крові, роблячи її менш текучою, в результаті серцю стає важче її перекачувати і докладати більше зусиль.
  • По-друге, натрій сприяє збільшенню серцевого ритму (особливо якщо ми споживаємо його в надлишку).

І точно так само, як це буває з іншими м’язами, надмірні зусилля можуть привести до травми. Ось чому роботу серця потрібно спробувати врівноважити.

2. Низькокалорійні газовані напої

Ось яскравий приклад того, про що ми говорили на самому початку. Ми п’ємо такі напої, щоб не поправитися, але при цьому шкодимо собі в інших аспектах, часто навіть більш серйозних, ніж цей.

Штучні підсолоджувачі зовсім не так нешкідливі, як вважають багато хто. І всі ці напої такі привабливі саме через свій солодкий смак. І в рекламі в основному роблять акцент на те, що солодкий смак залишається, а фігура від цього не страждає.

Проте дослідження показують, що в довгостроковій перспективі газована вода (при регулярному споживанні) може викликати серйозні проблеми в роботі серцево-судинної системи. Будьте обережні!

3. Енергетичні батончики

Користь цього виду продукції очевидна: такі батончики забезпечують нас додатковою енергією. Але для цього їх обробляють гідрогенізованими жирами, які підвищують рівень холестерину.

  • Поганий холестерин (ЛПНЩ) згущує кров, через що ускладнюється циркуляція.
  • Серце страждає, оскільки для виконання своєї задачі йому потрібно докладати більше зусиль.
  • Ще це шкодить артеріям, так як вони виявляються просто неготовими до таких умов (більшої щільності крові).
  • Все перераховане може призвести до розвитку атеросклерозу (у більш або менш гострого ступеня).

І тим не менше, якщо ви активно займаєтеся спортом або зрозуміли, що вам терміново необхідно підкріпитися і поповнити запаси своєї енергії, яка вичерпується, ви можете спробувати приготувати такі батончики самостійно. Домашній варіант позбавить вас від ризику, пов’язаного з наявністю гідрогенізованих жирів і консервантів.

4. Маргарин

Ось ще один феномен, який ми обговорювали. Маргарин виробляється з цільного молока, в якому вже містяться шкідливі жири, але при цьому в нього додають ще й рослинні.

Все це супроводжується трансгенними елементами, і в результаті ми отримуємо «бомбу сповільненої дії».

Все вищевикладене стосується і так званого «низькокалорійного маргарину» (версія «лайт»). Адже незважаючи на меншу кількість калорій синтетичні інгредієнти в ньому все одно присутні.

Таким чином, маргарин незалежно від складу і виробника відноситься до продуктів, які шкодять здоров’ю серця, запам’ятайте це!

5. Консерви

В даному випадку всьому виною консерванти, а саме бутильований гідроксіанізол і бутильований гідрокситолуол.

І неважливо, чи йде мова про корисні продукти або не дуже. Як тільки додаються ці речовини, будь-яка їжа втрачає свою користь. Згадайте казку про Білосніжку та її отруєне яблуко — ось наочний приклад того, що дають нам консервовані продукти.

Тобто ці речовини володіють дивовижною здатністю отруювати навіть самі корисні інгредієнти.

Ось чому споживання будь-яких консервів слід звести до мінімуму або виключити їх зі свого раціону зовсім. Звичайно, у нас не завжди вистачає часу, щоб готувати зі свіжих продуктів, та й коштують вони на порядок дорожче, але…

Тут вже йдеться про найголовніше — про наше здоров’я. Завжди тримайте в голові: «консервовані продукти шкодять здоров’ю серця». І коли вам захочеться перекусити, краще з’їжте горіхів, фрукт і т. д. (що-небудь в натуральному вигляді або хоча б страву домашнього приготування).

Як бачите, навіть так звані «дієтичні» продукти можуть нашкодити нашому здоров’ю, адже калорії не єдине, що йде в рахунок. Є й інші аспекти, які необхідно враховувати, і тепер ви про них знаєте.

Так що читайте уважніше складу продуктів на етикетках і вибирайте для себе і своєї сім’ї натуральні і корисні продукти! Будьте здорові!

Джерело: steptohealth