Медики пояснили, з якої причини небезпечно встановлювати в будинку під Новий рік живу ялинку. Можливі алергічні реакції, причому не тільки на натуральну зелену красуню, але і на її штучний аналог.

Наряджати хвойне дерево гірляндами та іграшками є давньою традицією, але в ряді випадків слід відмовитися від його розміщення в квартирі. Сосна і ялина являють собою сильні алергени, здатні негативно вплинути на здоров’я людей, які страждають від сезонної активізації захворювання, розповів в ЗМІ лікар Володимир Болібок.

Фахівець порівняв наявні проблеми з реакцією на деякі квітучі рослини, включаючи амброзію. В даному випадку чутливі рецептори негативно сприймають і хвою.

Читайте також:  Після яких продуктів може розболітися голова: пояснює лікар

Водночас, зазначив медик, небезпеку несуть і синтетичні ялини. Якщо виріб виготовлений з неякісної сировини, а в приміщенні жарко, відбувається активне виділення в повітря метилфолату – затверджувача пластмаси.

Запах даного компонента викликає головний біль і може привести до отруєння. Експерт рекомендує вибирати ялинку штучного походження, при цьому вона повинна бути зроблена з природних матеріалів.