Багато власників таких домашніх тварин, як кішка або собака, не дозволяють їм спати на ліжку. Але, як з’ясувалося, такий спільний сон може дозволити вам краще виспатися. Особливо прислухатися до поради слід тим, хто страждає безсонням або періодичними нічними неспаннями.

Дослідження спільного сну

Вчені американської клініки Майо» провели дослідження, результати якого були опубліковані в фірмовому журналі «Mayo Clinic Proceedings». У ході проведеного експерименту з’ясувалося, що сон в одній кімнаті чи в одному ліжку з домашнім вихованцем позитивно впливає на здоров’я людини.

У ході дослідження був проведений експеримент, в якому брали участь 40 піддослідних дорослих людей різної статі, які мають домашню тварину. Протягом тижня учасники для спільного сну пускали свою собаку або кішку на ліжко, або ж просто залишали вихованця на ніч у спальні.

Всі учасники експерименту, включаючи тварин, були оснащені датчиками руху, які визначали наскільки їм спокійно спиться. А по його закінченню випробовувані заповнили анкети про результати ефективності такого сну.

Як впливає на якість сну, сплячий поруч вихованець

Найкращі результати отримали люди, які спали з вихованцем в одній кімнаті, але не в ліжку. Такі випробовувані отримали найбільш якісний сон. За науковим визначенням, ефективність їх сну склала 83%.

Трохи гірший результат у власників тварин, які дозволили їм спати в одному ліжку. Їм вдалося домогтися 80% ефективності сну, що теж є високим показником. Мінусом такого сну є прокидання, спровоковані мимовільними дотиками з твариною.

Підбивши підсумки, вчені зробили висновок, що всі господарі, у яких тварина спала на підлозі, показали відмінні результати. Але на якість сну також впливає місце розташування собаки або кішки. Найбільше це стосується сну на одному ліжку. Але вихованець в спальні однозначно позитивно впливає на те, як виспиться його господар.

Як впливає на якість сну, спляча поруч людина

Паралельне дослідження про те, як на сон впливає чоловік або дружина, що лежать поруч, спростовує цю гіпотезу. Тобто засипання з іншою людиною не впливає на якість відпочинку. Проте сон однієї людини залежить від іншої, оскільки часто буває, що сусід по ліжку зіштовхує вас на підлогу, розкидає руки і ноги або забирає ковдру. Собака чи кіт ні в якому разі не будуть так себе вести, і швидше самі ляжуть незручно, але не завадять господареві.

Тому підсумок один: домашнього вихованця можна, і потрібно брати до себе в ліжко, або хоча б в спальню. Так вам вдасться краще відновити свої сили і вранці відчувати бадьорість. Адже тепло і звуки, які йдуть від вихованців, здатні заспокоювати і розслабляти їх господарів. І якщо вихованець вночі міцно спить, він не надасть незручностей, а навпаки принесе користь.

Якщо у вас виникли з ким-то розбіжності з приводу тварини в ліжку, для переконання можете використовувати результати дослідження клініки «Майо». Але майте на увазі, що занадто розпещені домашні тварини нічному відпочинку можуть навпаки перешкодити. Тому рекомендуємо привчати своїх вихованців до спільного сну ще маленькими.

Джерело: HeadInsider