Вчені з Університету Ньюкасла (Великобританія) заявили про те, що при захворюваності на діабет 2 типу клітини, які виробляють інсулін можуть отримати незворотні пошкодження. Дослідники назвали термін, після якого бета-клітини остаточно втрачають здатність до самовідновлення, і діабет переходить в хронічну стадію.

Британські фахівці здійснили експеримент, в якому взяли участь 298 осіб, яким був діагностований діабет 2 типу. За завданням вчених, частина добровольців після отримання діагнозу перейшла на низькокалорійну дієту і дотримувалася цього режиму протягом трьох-п’яти місяців. Покінчивши з дієтою, ці учасники продовжували дотримуватися правил здорового харчування.

При підведенні підсумків цих випробувань з’ясувалося, що в групі сиділи на дієті учасників 46% діабетиків досягли ремісії. У групі, де не потрібно було дотримуватися дієти, аналогічний показник склав всього 4%.

Потім вченими були проведений ще один експеримент-на цей раз з пацієнтами, які вдавалися до дієт через досить тривалий час після постановки діагнозу. Він також показав, що обмеження в харчуванні і втрата жирової маси допомагають людям добитися одужання. У діабетиків, які витримали дієти і змогли схуднути, відновилися функції бета-клітин, що виробляють інсулін.

У той же час вчені змогли переконатися в тому, що дієта і схуднення можуть давати цілющий ефект тільки в тому випадку, якщо ці заходи вживаються досить швидко після постановки діагнозу. Наприклад, пацієнти, які сіли на дієту і почали худнути через 3,8 років після діагностованого ним діабету, так і не змогли побороти хворобу.

«Чим довше триває хвороба, тим менше шансів на ремісію. Через три роки бета-клітини перестають відновлюватися, і діабет переходить в хронічну стадію», – уклали автори дослідження.

Джерело: МедікФорум