Якщо ви боїтеся їсти картоплю, ось причини, за якими робити цього не потрібно. У помірній кількості картопля – це корисний, а не шкідливий продукт.

В картоплі дуже багато важливого для серця калію. Саме при нестачі калію збільшується навантаження на серце і підвищується ризик пошкоджень міокарда. Крім того, калій сприяє виведенню з організму надлишків води, захищаючи тим самим від набряклості і ниркових захворювань.

Вітаміну С в картоплі не менше, ніж в цитрусах. Близько 400 грамів відвареної картоплі містять добову норму вітаміну C для організму. Найбільшим вмістом цього вітаміну відрізняється молода картопля, тоді як при тривалому зберіганні аскорбінова кислота в картоплі руйнується і рівень вітаміну С падає – тим не менш, не зникає зовсім, зберігається на третину.

Читайте також:  Терапевт назвав три захворювання, які призводять до коми

Картопля – прекрасне джерело амінокислот. Лікарі нагадують: з амінокислот будуються білки людського тіла. З 20 амінокислот в картоплі присутні 14, і серед них є незамінні, тобто такі, які не здатні вироблятися організмі – хіба це не вагома причина любити картоплю? В раціоні вегетаріанців картопля повинна бути присутньою обов’язково.

Картопля допомагає знижувати тиск. Експеримент, що проводився в США, показав, що вживання 6-8 картоплин в мундирі без солі та жирів протягом місяця не призводить до підвищення ваги, але зате ефективно сприяє зниженню тиску у людей з надмірною масою тіла.

Картопля покращує самопочуття при проблемах з шлунково-кишкового тракту. Для людей, що страждають хворобами шлунково-кишкового тракту (виразка, гастрит) вживання картоплі може стати чимось на зразок лікування. Цей овоч має протизапальні та обволікаючі властивості, завдяки яким самопочуття може покращуватись навіть при загостренні хвороб ШКТ.

Читайте також:  Чотири продукти, які призводять до безпліддя