Підбір кольорових лінз – справа набагато більш тонка, ніж може здатися на перший погляд. Про те, як краще вибрати такий незвичайний аксесуар, читайте нижче.

Як підібрати кольорові лінзи?

Для початку бажано сходити до офтальмолога (окуліста). Навіть якщо ви впевнені у своєму зорі, обстеження не завадить. В цілому кольорові лінзи цілком можна носити людям як з хорошим зором, так і з проблемним, однак різні нюанси існують завжди – надмірна чутливість, алергія, дальтонізм тощо. Всі ці моменти краще прояснити завчасно, а також заручитися згодою лікаря на подібну покупку і випискою рецепту найбільш придатної для вас моделі.

Варто відразу зауважити, що в разі далекозорості придбання кольорових лінз може стати проблематичним, оскільки «плюсові» зразки зустрічаються набагато рідше і, як правило, здійснюються на замовлення. У разі ж короткозорості такої проблеми зазвичай не буває.

Подібні лінзи діляться на кольорові та відтінкові. Як і випливає з назв, перші досить радикально змінюють колір очей, другі ж підкреслюють або відтіняють природний колір райдужної оболонки. Також існують декоративні лінзи – такі зазвичай одягають на різні розважальні заходи, вечірки і т. Д.

Пам’ятайте, що носити кольорові лінзи вартує не більше 6-8 годин. Переношувати такий аксесуар або засипати в ньому дуже шкідливо для зору, і тому суворо забороняється.

Перед покупкою лінзи варто приміряти, щоб точно зрозуміти, чи підходить вам вибраний колір. Перші дні носіння зазвичай супроводжуються почуттям дискомфорту, може з’явиться туманність. Переживати з цього приводу не варто, незабаром очі звикнуть до змін і адаптуються. Але варто звернути увагу на те, що світлова чутливість очей до вечора зменшується і чим темніше стає на вулиці, тим сильніше розширюється зіниця. При цьому зіниця, яка збільшилася в умовах сутінків починає захоплювати кольорову частину лінзи, що призводить до погіршення зору. Про це важливо пам’ятати, в першу чергу тим, хто їздить за кермом автомобіля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА КОНТАКТНИМИ ЛІНЗАМИ

ЯК НАДЯГАТИ І ЗНІМАТИ КОНТАКТНІ ЛІНЗИ

РОЗЧИН ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ ЛІНЗ МОЖЕ ХОВАТИ НЕБЕЗПЕКУ