ГоловнаНовини Здоров'яВчені довели прямий зв’язок алкоголю з підвищеним ризиком померти завчасно

Вчені довели прямий зв’язок алкоголю з підвищеним ризиком померти завчасно

Знайдено зв’язок генетичної схильності до зловживання алкоголем і хворобами периферичних артерій, що призводять до інсульту.

алкоголь

Колишні твердження про зв’язок алкоголю і хвороб судин не могли бути науково доведеним фактом. Дослідження не враховували всіх життєвих факторів людини, а грунтувалися на інформації зі слів і, тому не могли похвалитися математичною точністю.

Нинішнє твердження вчені зараховують до доведених.

Зв’язок між зловживанням алкоголем і судинними хворобами став явним, коли вчені відокремили все неточне та зайве і звернулися до генетики. Дослідивши близько півмільйона людей і вивчивши фактори ризику у схильних до зловживання, вчені виявили підвищення ймовірності патологій периферичних артерій більш ніж в три рази. Найчастіше хвороби зачіпають судини ніг. Ризик інсульту підвищується на 27%.

Читайте також:  Восени в Україні чекають схожий на коронавірус грип "Гонконг", – лікарка

Крім того, виявлено чіткий слід зловживання алкоголем у розвитку ішемічної хвороби серця, аневризмі аорти та фібриляції передсердь. Це відбувається завдяки підвищенню серединного рівня артеріального тиску, яке виникає в зв’язку зі зловживанням алкоголем.

Вчені озвучили і відносно безпечне добове дозування спиртних напоїв для чоловіків і для жінок – 86 і 43 мілілітра з розрахунку на міцний алкоголь відповідно.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News