Для зміцнення здоров’я вчені рекомендують сміятися вголос або іноді виходити на вулицю і ніжитися на сонці.

Сміятися вголос. Дані досліджень кажуть, що оптимістично налаштовані люди рідше страждають від проблем із серцем – у них рідше трапляються порушення кровообігу та серцеві напади. Крім того, при сміху організм виробляє гормон щастя серотонін, і якщо ми сміємось регулярно, це зміцнює нашу імунну систему.

Обіймати. Під час обіймів в організмі вивільняються «гормони щастя та прихильності», такі як дофамін та окситоцин, і водночас уповільнюється утворення гормону стресу кортизолу. Люди, які часто обіймаються в сім’ї, з близькими, – більш стійкі і менш схильні до стресових захворювань, застудів.

Виходити надвір, ніжитися на сонці. Щоб організм виробляв більше вітаміну D, що зміцнює імунну систему та важливого для багатьох процесів в організмі, достатньо лише 30 хвилин на свіжому повітрі. Залежно від типу шкіри від 5 до 25 хвилин перебування на сонці без захисту вважається цілком допустимим.

Найчастіше робити глибокі вдихи. Спробуйте глибоко вдихнути, потім видихніть і затримайте дихання приблизно п’ять секунд, після чого знову глибоко вдихніть і повільно видихніть. Дихальні вправи уповільнюють викид гормонів стресу, зміцнюють імунну систему, допомагають при порушеннях сну та запобігають тривозі.

Вставати зі стільця. Ось наслідки тривалого сидіння на стільці – серце та кровоносна система слабшають, кров тече повільніше або навіть накопичується, обмін речовин гальмується, м’язовий корсет корпусу атрофується. Ось чому потрібно якнайчастіше вставати з місця і рухатися. В ідеалі до 30 хвилин на день слід витрачати фізичні вправи.