Деякі поради щодо охолодження, які нерідко можна почути спекотну погоду, насправді не працюють.

Багато відомих порад з охолодження в спеку дійсно ефективні – наприклад, опускання жалюзі або використання одягу з натуральних матеріалів, таких як бавовна та льон. Однак є й неправильні поради.

Провітрювати приміщення потрібно лише вранці та ввечері. На перший погляд, звучить правдоподібно, адже повітря в цей час доби не таке гаряче, як опівдні та вдень. Тим не менш, людині в приміщенні потрібна достатня кількість свіжого кисню, особливо якщо вона проводить більшу частину часу в одній кімнаті.

Крім того, в закритому приміщенні підвищується вологість – наприклад, що виходить з ванної кімнати, а також через потовиділення людей, що знаходяться в ньому. Волога атмосфера може бути шкідливою для самопочуття, особливо для старших поколінь. У квартирі слід забезпечувати циркуляцію повітря.

Слід уникати спеки у розпал дня. Найспекотніше опівдні, чи не так? Насправді свого піку температура в літній день, якщо він безвітряний, може досягати в період між 17:00 і 18:00. Тому раннім вечором не слід займатися серйозними фізичними навантаженнями, це може погано позначитися на серці.

Використовувати миски з водою та вологі рушники. Порада щодо їх застосування в будинку теж неефективна – у спеку все це лише забезпечує ефект сауни, особливо, якщо в приміщенні погана циркуляція повітря.

Приймати холодний душ. Охолоджуючий душ спекотним літнім днем ​​перед сном – наскільки це добре? Лікар не радить вдаватися до цього способу, оскільки холодна вода змушує кровоносні судини скорочуватися, і кровообіг надмірно стимулюється. В результаті тіло не остигає, а починає потіти ще більше. Перед сном для розслаблення краще прийняти теплий душ.