Симптоми, які можуть вказувати на рак, помітні після пробудження. Зокрема ранковим нездужанням схильна виявлятися лейкемія.

Лікарі, які представляють факультет охорони здоров’я Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF), назвали рак
симптоми, помітні після пробудження:

“Раптова, але при цьому стійка зміна ступеня енергійності, а також занепад сил незалежно від тривалості сну, може вказувати на лейкемію – рак білих кров’яних тілець”.

У свою чергу британська організація Cancer Research UK, що займається дослідженням раку, констатує, що незвичайна для людини сильна або тривала втома нерідко зустрічається як симптом раку. При цьому подібна перевтома може виражатися у фізичних, емоційних, психічних якостях.

Якщо говорити конкретно про лейкемію, зазначають експерти, то, крім надзвичайного занепаду сил після пробудження на неї, можуть вказувати інші симптоми.

  • Бліда шкіра.
  • Втомлений вигляд.
  • Задишка.
  • Незрозумілі часті синці та кровоточивість (з ясен, з носа).
  • Ненавмисне схуднення.

З появою перелічених симптомом потрібно обов’язково звертатися до лікаря.

Фахівці підкреслюють, що лейкемія має різновиди, нерідко вона набуває форми гострого мієлобластного лейкозу з агресивним розвитком. Ризик виникнення цього типу раку крові суттєво збільшується після 50 років, і одним із найсерйозніших факторів, що сприяють його появі, вчені вважають куріння (вони бачать причину в бензолі, що містить у собі сигаретний дим).