Більше двох третин смертей від хвороб серця в усьому світі можна запобігти за допомогою більш здорового харчування. Такі результати дослідження, опублікованого в Європейському кардіологічному журналі “Якість лікування та клінічні результати” (Quality of Care and Clinical Outcomes) Європейського товариства кардіологів (ESC).

Висновки були зроблені у Всесвітній день продовольства, який підкреслює важливість доступного і стійкого здорового харчування для всіх.

“Наш аналіз показує, що нездорова дієта, високий артеріальний тиск і високий рівень холестерину в сироватці є основними причинами смерті від серцевих нападів і стенокардії, які в сукупності називаються ішемічною хворобою серця”, – сказав автор дослідження доктор Сіняо Лю з Центрального Південного університету. – «Це було послідовним як у розвинених, так і в країнах, що розвиваються. Більше 6 мільйонів смертей можна було б уникнути, скоротивши споживання оброблених харчових продуктів, солодких напоїв, транс – і насичених жирів, а також солі і цукру, збільшивши при цьому споживання риби, фруктів, овочів, горіхів і цільнозернових продуктів. В ідеалі ми повинні їсти 200-300 мг омега-3 жирних кислот з морепродуктів щодня. Додатково до цього, кожен день ми повинні прагнути до споживання 200-300 грам фруктів, 290-430 грам овочів, 16-25 грам горіхів і 100-20 грамів. 150 грамів цільного зерна”, – додала вона.

Читайте також:  Названі симптоми літньої депресії та її відмінності від зимової

У дослідженні були проаналізовані дані, надані Global Burden of Disease Study 2017, яке проводилося в 195 країнах в період з 1990 по 2017 рік. У 2017 році налічувалося 126,5 мільйона чоловік, що живуть з ішемічною хворобою серця, і 10,6 мільйона нових діагнозів цього стану. У 2017 році від ішемічної хвороби серця померло 8,9 мільйона чоловік, що становить 16% всіх смертей в порівнянні з 12,6% всіх смертей в 1990 році.

Примітно, що вживання тютюну займає четверте місце серед причин смерті від ішемічної хвороби серця у чоловіків і тільки сьоме місце серед жінок.

Читайте також:  Вчені заявили, що ходьба сходами може зберегти серце

Джерело: МедікФорум