Для веганів і вегетаріанців важливо, щоб в їх раціоні була присутня достатня кількість білка. Існують здорові альтернативи м’ясу, які пропонують великий потенціал з точки зору харчування, безпеки та доступності.

Тофу

Один з найпопулярніших замінників м’яса, тофу. Тофу має дуже м’який і нейтральний смак, що означає, що його можна поєднувати з різними інгредієнтами. Оскільки його структура відносно стабільна, тофу також можна запікати, смажити на грилі або смажити, що тільки додає йому універсальності на кухні.

Темпе

Як і тофу, темпе роблять з соєвих бобів; однак, в той час як тофу роблять з кислого молока, соєві боби, використовувані в темпі, піддаються ферментації, що надає йому пікантний смак. Крім того, в темпі також включені різні зерна і боби, що пояснює його більш насичену текстуру і кілька горіховий смак.

Оскільки це набагато міцніший продукт у порівнянні з тофу, темпе добре підходить для таких методів приготування, як гриль і смаження.

Сочевиця

Немає ніяких сумнівів в тому, чому сочевиця стала основним продуктом у багатьох веганських і вегетаріанських дієтах: вона універсальна, у неї прекрасна текстура, коли її перетворюють в пиріжки, і вона неймовірно багата білком.

Баклажани

Основа середземноморської кухні, баклажани відомі своїм тонким смаком, а також текстурою, яка при правильному приготуванні виходить тягучою і м’ясистою.

Баклажани також багаті антиоксидантами, що робить їх неймовірно поживними овочами. Крім того, в баклажанах міститься пристойна кількість білка.

Гриби креміні і портобелло

Гриби – одні з найбільш поживних і багатих білком продуктів, які можна додати в свій раціон. За смаком і текстурою вони також є одними з найближчих аналогів м’яса. Крім того, гриби дуже універсальні: наприклад, мелені або дрібно подрібнені креміні можна використовувати в якості «фрикадельок», а гриби портобелло можна замаринувати, а потім приготувати на грилі, як котлети для бургерів. Вибір майже нескінченний.