Продукти, насичені харчовими волокнами, білком, спеції, достатня кількість рідини обов’язково повинні входити в раціон людей, які намагаються скинути вагу. Про те, без яких харчових компонентів не можна обійтися при схудненні, розповіла лікар-дієтолог Олена Соломатіна.

Називаючи обов’язкові для схуднення продукти, дієтологиня виділила серед них джерела великої кількості харчових волокон – клітковина) – це різні, перш за все некрохмалисті, овочі, зелень.

“Схуднення неможливе без клітковини. Її перетравлення вимагає від організму багато енергії, що позбавляє від зайвих калорій”, – сказала дієтологиня.

Окремо фахівчиня зазначила, що при відсутності індивідуальних протипоказань обов’язковими для людей, що худнуть повинні стати різні види капусти: вона містить тартронову кислоту, що перешкоджає перетворенню вуглеводів в зайві кілограми. Також дуже корисні огірки, бобові: дані продукти сприяють тривалому почуттю насичення, стабілізації рівня цукру в крові.

“Використовуйте приправи: чорний і червоний перець, імбир. Їх компоненти – пиперин, капсаїцин, джинджерол – покращують кровообіг, стимулюють травлення і обмін речовин. Каву, чай, какао можна пити з корицею і ваніллю – це знижує тягу до солодкого”, – назвала Соломатіна.

Крім того, бажання солодкого добре притупляють горіхи і насіння – це відбувається завдяки їх насиченості магнієм, додала дієтологиня.

Любителям картоплі лікарка радить вживати її відвареною і холодною – в такому вигляді її крохмаль не буде перешкоджати схудненню. Замінити картоплю можна ріпою, топінамбуром: в цих продуктах міститься набагато менше крохмалю, здатного провокувати коливання глюкози в крові і підвищений апетит.

Обов’язковими для схуднення є білкові продукти. Вона рекомендує вживати в першій половині одне-два яйця – це дає енергію, що забезпечує активні метаболічні процеси, які впливають на спалювання жиру. Крім того, корисне м’ясо.

“Це можуть бути відварені курячі грудки, м’ясо кролика, нежирна яловичина. У яловичині багато заліза, яке окисляє жири, але їсти червоне м’ясо треба не частіше двох разів на тиждень”, – поділилася дієтологиня.