ГоловнаНовини Здоров'я5 способів побороти ранки в роті

5 способів побороти ранки в роті

Напевно, вам доводилося виявляти в роті білі цятки з почервонілими краями. Не панікуйте — можливо, це всього лише стоматит. Ці болючі точки можуть з’являтися на слизовій рота або ясен. Як правило, вони вражають тільки верхній шар покриву і протягом декількох днів проходять самі. Але іноді проникають глибше, і тоді процес одужання займає тижні.

Стоматит

morehealthy.ru

Як побороти ранки в роті

Причини появи таких ранок можуть бути різними: гормональні перепади, дефіцит вітаміну В12, ослаблення імунітету і інші. Якщо вони виникають часто, варто звернутися до лікаря. Але якщо вони з’являються зрідка, то можете спробувати один з цих п’яти способів позбавитися від цих виразок, використовуючи засоби, які напевно знайдуться у вас вдома.

Нежирний сир

Щоб скоріше позбутися ранки, додайте до неї нежирний сир і залиште на кілька хвилин. Це може прискорити одужання аж до одного дня.

Олія чайного дерева

Змочіть ватяний тампон в олії чайного дерева і протріть виразку. Це відразу ж полегшить біль. Повторюйте процедуру два-три рази на день, поки стоматит не пройде.

Папайя

Пожуйте шматочок папайї – це полегшить біль від ранки.

Алое вера

Щоб скоріше вилікувати стоматит, прополощіть рот соком алое вера. Він володіє заспокійливою і ранозагоювальною дією.

Сода

Розведіть соду невеликою кількістю води до кашоподібного стану і нанесіть на ранку. Вона повинна пройти швидко.

Позбутися від стоматиту – це півбіди. Треба ще прийняти заходи, щоб він не повторився. Деякі зубні пасти містять з собі лаурилсульфат натрію (sodium lauryl sulfate) – з’єднання, яке може подразнювати слизову оболонку рота і викликати появу стоматиту. Тому, якщо у вас є така проблема, пошукайте зубну пасту без змісту цього компонента.

Ці п’ять способів лікування разом з новою зубною пастою допоможуть вам вирішити проблему стоматиту. Але якщо він наполегливо продовжує з’являтися, проконсультуйтеся з лікарем. Гарних вам усмішок!

Джерело: HeadInsider