Однією з найпоширеніших причин смерті, крім серцево-судинних захворювань, є рак. Його не можна запобігти 100%, проте існують способи знизити ризики і прожити довше.

Фахівці розповіли порталу EatThisNotThat, що допоможе знизити ризик смертельного захворювання.

Проходьте регулярні обстеження

Регулярні обстеження у лікарів є важливим фактором для деяких видів раку, тому що раніше хвороба буде виявлена, тим більше шансів на успішне лікування. “Найкращий спосіб запобігти раку – пройти обстеження, наприклад, мамографію, ендоскопію шлунково-кишкового тракту і мазок Папаніколау”, – пояснюють фахівці.

Відновлюйте дефіцит вітаміну D

Роль вітаміну D у здоров’я кісток та опорно-рухового апарату не викликає сумнівів. Однак деякі дослідження показують зв’язок між достатнім рівнем вітаміну D та нижчим ризиком розвитку раку. Наявні дані свідчать про те, що поповнення дефіциту вітаміну D, наприклад, за допомогою добавок, може знизити захворюваність на рак.

Кинути курити

Куріння підвищує ризик розвитку небезпечних захворювань, таких як обструктивна хвороба легень. Для цього захворювання характерний поступовий розвиток, часто внаслідок впливу комбінації ряду факторів, у тому числі вдихання тютюнового диму при активному та пасивному курінні. Ускладненням може стати емфізема легень. Крім того, куріння збільшує ймовірність розвитку раку легенів.

Скоротіть споживання алкоголю

Алкогольна залежність може призвести до погіршення якості життя, внаслідок чого людина перестає стежити за своїм здоров’ям та відвідувати лікарів. Численні захворювання, пов’язані з надмірним вживанням алкоголю, такі як захворювання печінки та підшлункової залози, можуть призвести до смерті, якщо не лікувати їх.

Скоротіть вживання шкідливої ​​їжі

Нездорова їжа, багата на вуглеводи, сіллю та жири, може викликати безліч супутніх захворювань, таких як високий кров’яний тиск, серцеві напади, інсульт і цукровий діабет 2 типу. Тому важливо скорочувати вживання таких продуктів та замінювати їх на здоровіші.