Інсульт – це раптова, серйозна дисфункція головного мозку, і швидка допомога в надзвичайній ситуації особливо важлива. Фахівці назвали п’ять симптомів, що дозволяють швидко визначити інсульт.

Зміни зору. Часто в разі інсульту раптово обмежується поле зору – наприклад, пропадають предмети або люди з лівого боку тіла. Також можуть виникати порушення в просторовому зорі, з’являються подвійні зображення.

Проблеми з промовою. Якщо спотворюються склади і букви, або людина більше не може говорити, ви повинні швидко відреагувати і викликати лікаря – це теж може бути симптомом інсульту.

Запаморочення. Саме по собі воно ще не визначає інсульт, але в поєднанні з іншими симптомами його слід розглядати як чіткий попереджувальний сигнал, що вимагає швидкої допомоги.

Читайте також:  Корисно для кишечника та фігури: вуглеводні продукти, які краще їсти холодними

М’язові порушення. Симптомом, що дозволяє швидко визначити інсульт, може виявитися параліч одного боку тіла, порушення при дотику, безвольне звисання кутів рота.

Головний біль і нудота. Інсульт може викликати кровотечу в мозку, спровокувавши сильні головні болі. Іншими побічними ефектами цього є нудота і блювота.