Спосіб лікування раку виявила група вчених Бригамської жіночої лікарні в Бостоні. Цей спосіб – володар стійкості до різних хіміотерапевтичних препаратів.

За словами фахівців, подолання несприйнятливості до лікування пухлин може проводиться за допомогою комбінації з трьох препаратів, що включає новий клас інгібіторів ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази. Ці ферменти входять до складу метаболічного шляху, званого пентозофосфатним, і відповідає за утворення важливої сполуки – НАД-Ф, який бере участь у забезпеченні багатьох важливих біохімічних реакцій.

Вчені також встановили, що пухлини раку небайдужі до глюкози і поглинають її. При цьому вони активують процес її окислення (гліколіз) і отримують енергію для росту і поділу злоякісних клітин. Крім того, вони виявили, що в мітохондріях також посилюється процес споживання кисню.

Вчені провели експерименти на мишах, які показали, що призначення в певному порядку комбінації з таксанов, антрациклинов та інгібіторів глюкозо-6-фосфатдегідрогенази покращує виживаність гризунів, які страждають від раку молочної залози.