«Хороший» холестерин, ЛПВЩ, не осідає на стінках артерій і сприяє виведенню з організму «поганого» холестерину ЛПНЩ, з якими пов’язаний ризик різних захворювань серця. Підвищуючи рівень «хорошого» холестерину, можна зробити серце більш здоровим.

Здоров’я серця визначається різними факторами і станами, такими як високий кров’яний тиск або гіпертонія, а також вміст холестерину в крові. Організм потребує холестерину для створення здорових клітин, але його високий рівень збільшує ризик серцевих захворювань. ЛПНЩ-холестерин, або ліпопротеїни низької щільності («поганий» холестерин) можуть сприяти нагромадженню жиру в артеріях, і це призводить до підвищення артеріального тиску, сприяє різним кардіологічним проблемам – серцевій недостатності, серцевим нападам, інсультам.

Щоб нормалізувати рівень ЛПНЩ-холестерину в організмі, потрібно вживати більше продуктів, які забезпечують достатній обсяг «хорошого» холестерину ЛПВЩ. Для вирішення цього завдання особливо добре підходять три типи продуктів, повідомляє портал Timesnownews.com.

Бобові. Їх вживання ефективно підтримує артерії чистими від жирових бляшок, оскільки сприяє підвищенню рівня ЛПВЩ в організмі.

Цільні зерна. Цільна пшениця, бурий рис, ячмінь, овес -всі ці цільнозернові злаки добре допомагають зберігати в організмі здоровий баланс холестерину. Що містяться в них бета-глюкани оптимізують циркуляцію холестерину в організмі і покращують його показники в крові.

Фрукти з високим вмістом клітковини. Фрукти, багаті клітковиною, також сприяють підвищенню рівня ЛПВЩ-холестерину в організмі. До числа фруктів, багатих клітковиною, відносяться банани, апельсини, хурма, гранат, манго.

Спеція. Активна речовина куркуми, куркумін, має антиоксидантну, протизапальну дію, за рахунок якого знижується ризик ожиріння і раку. Куркумін також збільшує рівень «хорошого» холестерину в організмі.

Продукти з омега-3. Вони допомагають підвищити рівень «хорошого» холестерину, зменшити рівень тригліцеридів і знизити артеріальний тиск. Необхідно вживати лосось, сардини, скумбрію, оселедець, волоські горіхи, мигдаль, лляна і оливкова олія.