Для зменшення ризику захворіти на рак важливо проводити достатньо часу на сонці, а якщо немає такої можливості, то приймати додатково вітамін D3. Крім того, багато хто з нас їдять занадто багато білка, від цієї звички слід відмовитися.

Вчені вважають, що половини всіх смертей від раку можна було б уникнути, якщо б люди вели здоровий спосіб життя – не курили, не набирали зайву вагу, правильно харчувалися, займалися фізичним навантаженням і вчасно здавали необхідні аналізи.

Оптимізувати рівень вітаміну D. рівень вмісту вітаміну D в сироватці крові є дуже важливим фактором для здоров’я. Щоб попередити широкий спектр захворювань і недуг, включаючи рак, рівень вітаміну D повинен становити 50-70 нг/мл круглий рік. Для цього потрібно досить бувати на сонці, хоча б 15-20 хвилин в день. Якщо це з якихось причин неможливо, слід приймати вітамін D3.

Не допускати надлишку білка в їжі. Для захисту від раку важливо, щоб вживання білка не перевищувала кількості один грам на кілограм м’язової маси тіла. Більшості дорослих людей потрібно не більше 100 грамів білка в день, багатьом вистачає і половини від цієї кількості.

Вживати в їжу пророщені насіння і боби. При проростанні, такі мінерали, як кальцій і магній, зв’язуються з білком, що підвищує їх біологічну доступність. У пророщеному насінні міститься у багато разів більше ферментів, ніж в сирих фруктах і овочах. Крім того, в процесі пророщування також різко збільшується вміст вітамінів і незамінних жирних кислот. В результаті організм витягує з такої їжі більше вітамінів, мінералів, амінокислот і необхідних жирів, що зміцнюють його імунітет.

Відмовитися від хімікатів для прибирання. Побутова хімія-щедре джерело токсинів, здатних провокувати розвиток раку. Так, засоби для прибирання від цвілі і грибка, а також освіжувачі повітря впливають на виникнення раку молочної залози. Може, замінити ці токсичні чистячі засоби на більш безпечні варіанти? Оцтом, содою і лимонною кислотою можна відчистити майже все в будинку. Для дезінфекції та відбілювання безпечніше використовувати перекис водню, а не хлорний відбілювач.

Не використовувати антипригарний посуд і упаковки. Якщо якийсь товар супроводжується словом «антипригарний» або «плямо / жиронепроникний», то, як правило, це означає покриття, просочене яким-небудь перфторованим з’єднанням. Контакту з цією речовиною краще уникати, вона може діяти як токсин.

Фільтрувати воду. Вода, яка тече в міських трубах, обробляється хлором або хлораміном. Коли ці дезінфікуючі речовини вступають в реакцію з природними органічними речовинами, присутніми у воді, в ній утворюються токсичні побічні продукти дезінфекції, які значно більш токсичні, ніж сам хлор. Наприклад, при цьому утворюються сполуки тригалометани, які є канцерогенами раку групи B (тобто, доведено, що вони викликають рак у лабораторних тварин).

Якщо немає можливості відфільтрувати воду, спробуйте використовувати прості хитрощі. Наприклад, додавання шматочків очищених апельсинів в 3-літровий глечик з водою допомагає нейтралізувати хлорамін протягом 30 хвилин. Нейтралізувати хлорамін у ванні середнього розміру допомагає розчинення 1000 мг таблетки вітаміну C.

Відмовитися від консервів. Відмова від консервованих продуктів – це найпростіший спосіб уникнути бісфенолу-А, який руйнує ендокринну систему, а також надає інші несприятливі ефекти, в тому числі пов’язані з виникненням раку, проблемами репродукції та розвитку плоду.