Багато досліджень підкреслили ймовірність різкого погіршення когнітивного здоров’я після інсульту, при цьому у деяких хворих розвивається деменція. Нове дослідження припускає, що зниження когнітивної функції може розвинутися за роки до того, як стався інсульт.

Дослідження, опубліковане в журналі неврології, нейрохірургії та психіатрії, показує, що попереджувальні ознаки інсульту можуть з’явитися за 10 років до інциденту.

Дослідження, в якому взяли участь майже 15000 учасників, показало, що у пацієнтів з інсультом спостерігалися ознаки зниження когнітивних функцій при оцінці пам’яті, швидкості мови, часу реакції і спритності рук.

Учасники оцінювалися на їх когнітивні здібності та ручні завдання, такі як миття та одягання, в середньому протягом 12,5 років, щоб визначити, коли ці зміни почалися. Результати показали, що у хворих на інсульт спостерігалися ознаки значно більш різкого зниження когнітивних функцій життя до інсульту.

Ознаки зниження когнітивних функцій почалися приблизно за десять років до першого інсульту. Когнітивна функція відноситься до здатності людини вчитися, міркувати, думати, приймати рішення, запам’ятовувати і звертати увагу.

Команда також зазначила, що жінки, які мають більш високу ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера (вони несуть ген APOE), виявилися більш схильні до ризику інсульту.

Попередні дослідження спостерігали зниження когнітивних функцій за чотири-шість років до інсульту. Це дослідження було першим, в якому були виявлені такі ранні ознаки зниження когнітивних функцій.