Дослідження показують, що дані типи продуктів можуть бути особливо ефективними, коли мова йде про захист організму від раку. У списку продуктів, які потрібно додати з цією метою в раціон, – різні види капусти, бобові, горіхи та інші, повідомляє журнал EatingWell.

Хрестоцвіті овочі. Звичайна капуста і її “родичі” багаті калієм, фолатами, вітаміном С і фітохімічними речовинами, які допомагають запобігти раку. Згідно з даними, опублікованими журналом Annals of Oncology, активне вживання капусти на 18% знижує ризик розвитку раку товстої кишки. Також було встановлено, що це посилює захисту організму від виникнення пухлин підшлункової, передміхурової залози, легенів.

Читайте також:  Через ці продукти у вас виникнуть тромби

Бобові. При відсутності протипоказань обов’язково додавайте квасолю в свій раціон – її клітковина живить здорові бактерії кишечника і підтримує здоров’я клітин травного тракту, зводячи до мінімуму ризик розвитку його онкозахворювання. Також бобові містять фолати. Дослідження показали: дані речовини зменшують ризик розвитку колоректального раку, раку грудей, простати.

Червоні рослинні продукти. Помідори, грейпфрути, кавуни містять речовину лікопін, що підсилює захист організму від виникнення раку простати і раку кишечника.

Гострі овочі. Цибуля, цибуля-порей і особливо часник – одні з кращих борців з пухлинами, які можуть бути у вашому раціоні. Наукові дані показують: любителі цих овочів рідше хворіють на рак підшлункової та молочної залози.

Читайте також:  Експерт попередив про небезпечні властивості кропу

Горіхи. Люди, які вживають жменьку горіхів (приблизно 30 грамів) не менше п’яти разів на тиждень, на 11 відсотків рідше вмирають від будь-якого виду раку, стверджується в медичному журналі Нової Англії. Дослідники вказують на ряд сполук продукту, які, як видається, сповільнюють рак,- ресвератрол, еллагітаніни, анакардієва кислота, омега–3 та -6 жирні кислоти.