Вчені вважають, що регулярне вживання продуктів, які містять нітрити, пов’язане з підвищенням ризику ракового захворювання на 60%.

Нові дані, отримані французькими дослідниками, підтверджують, що наше харчування серйозно впливає на схильність до раку. Фахівці вважають, що утримання від певних продуктів може бути необхідним для запобігання деяким видам раку.

Французьке дослідження, у якому взяли участь понад 100 000 чоловік, показало: регулярне вживання продуктів із консервантами може викликати рак. Зокрема, серед людей, які часто споживають продукти з нітратами, ризик розвитку раку молочної залози був майже на 25% вищим. У свою чергу ризик раку передміхурової залози підвищувався майже на 60% серед чоловіків, які регулярно їли продукти, що містять нітрити.

У природі нітрати або нітрити зустрічаються теж, але вчені підкреслюють, що здатність впливати на схильність до раку була виявлена ​​тільки у синтетичних речовин, консервантів. За словами вчених, такі добавки використовуються у виробництві певних продуктів (наприклад, як бекон, сир, в’ялене м’ясо, риба). Подібна їжа містить нітритні солі, і коли вона піддається різним видам обробки у процесі виготовлення, у ній виникають хімічні сполуки, що підвищують ризик раку.

«Консерванти можуть призвести до утворення N-нітроз’єднань, які мають потенційну канцерогенну дію на людину», – свій висновок вчені опублікували на платформі здоров’я Univadis.

Зазначимо, що раніше з боку ВООЗ вже звучала застережлива думка про здатність таких харчових консервантів, як нітрити, підвищувати ризик раку. Було заявлено, що потенційно канцерогенні N-нітрозосполуки можуть зустрічатися в харчових продуктах, при виготовленні яких використовувалися нітритні солі для консервації або фарбування, або піддавали копчення, обробці газом в процесі сушіння.

У яких продуктах містяться нітрити. Найвищі рівні були виявлені в готовому для вживання копченому беконі, в’яленому м’ясі, сушених креветках. Також досить багато нітритів містять різні м’ясні, рибні та сирні продукти – ці компоненти використовуються в основному через їх фарбувальні, антимікробні та смакові ефекти. Крім того, до джерел нітритів відносяться більшість сушених та маринованих продуктів, соєвих соусів.