Саме час насолодитися смачною і корисною баштанною ягодою.

Серпень – сезон баштанних культур. Якраз зараз визрівають звичайні сорти динь і кавунів, до яких не застосовувалися всякі прискорювачі, пестициди та інші хитрощі, що дозволяють завчасно винести товар на ринок, щоб продати за завищеною ціною.

Але навіть зараз потрібно вміти вибрати дійсно стиглий кавун, щоб не виявитися розчарованим після його розкриття.

Перш за все, вибираючи найбільшу в світі ягоду, зверніть увагу на її зовнішній вигляд. Кавун повинен мати яскраве контрастне забарвлення, в якому чергуються світло-зелені і темно-зелені смужки. Виняток – сорти, що мають одноколірне забарвлення. У будь-якому випадку, на боці у нього повинно бути світла пляма, що утворилося в місці зіткнення кавуна з землею. Чим пляма світліше, тим довше зріла ягода в природних умовах.

Читайте також:  Чотири повсякденні звички здатні завдати серйозної шкоди тілу

Придивіться до хвостика, якщо він сухий і ламається в руках, значить кавун вже готовий до тріумфального появи на вашому столі.

Постукайте по кавуну і прислухайтеся, що він вам відповість. Якщо ягода відгукується глухим резонансним звуком – несіть її додому не роздумуючи. Відповідь невиразна – залиште продавцю, бо щось тут не так.

Ніколи не дозволяйте торговцеві надрізати обраний вами кавун на доказ його стиглості. Зрілість-то ви визначите, а де гарантія, що в місце надрізу не надто чистим ножем не занесені будь-які мікроби, знайомства з якими краще уникнути.

І, нарешті, останній перевірений спосіб, для якого потрібна дипломатія і чарівність. Більше підходить жінкам. Якщо у виборі кавунів ви не спец, попросіть вподобаного продавця вибрати вам ягоду на свій смак. При цьому ваше обличчя має висловлювати повну довіру, яку можна підкріпити словами: “щоб ні вам, ні мені потім не було ніяково”. Зазвичай торговці йдуть на таку угоду, намагаючись виправдати довіру.

Читайте також:  Названо повсякденні продукти, які вдвічі збільшують ризик розвитку деменції

Можна також пригрозити повернути товар, якщо він виявиться неналежної якості. Теж дієвий метод вибору кавунів. Він підходить чоловікам.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News