Захоплення таким напоєм, як кава, з часом може провокувати найрізноманітніші проблеми зі здоров’ям. З такою заявою виступили британські дослідники, які назвали три найпоширеніші недуги, що проявляються з роками в організмі любителів кави.

Грунтуючись на даних про різні дослідження своїх колег і застосувавши до них метод генетичного аналізу, британські вчені виявили, що до зловживання кавою призводять хромосомні мутації. Пізніше їм вдалося відшукати людей, які звикли вживати каву у великих кількостях і перевірити стан здоров’я. У переліку найбільш поширених недуг у кавоманів виявилися артропатія, остеоартрит і ожиріння. Як стверджують автори дослідження, люди, які зловживають кавою, з високою часткою ймовірності в майбутньому зіткнуться з хворими суглобами і набором надмірної ваги.

У зв’язку з цими обставинами, фахівці рекомендують людям уникати надмірного споживання кави і навіть називають граничну добову дозу улюбленого напою, яка становить всього 6 невеликих чашок в день. Крім того, відзначається, що найкраще не наближатися до цього показника занадто часто і намагатися обмежити себе двома або трьома чашками.