При показниках тиску вище норми (120/80) вчені радять звернути увагу на деякі продукти. Вони ефективно покращують стан при гіпертонії і при цьому не є делікатесами, а цілком доступні.

Картопля. Свіжа картопля в мундирі – страви більш простої, здається, вже й бути не може. Але така невибаглива їжа насичена калієм і магнієм – мікроелементами, які нормалізують тиск. Дослідження вчених з Університету Скрентон завершилося їх вердиктом про те, що «в картоплі містяться речовини, аналогічні тим, що застосовуються в препаратах для лікування підвищеного тиску».

Молочні продукти. Згідно з наявними даними, у тих людей, які щодня включають в свій раціон одну порцію молочних продуктів, ризик розвитку гіпертонії знижується на 11% у порівнянні з тими, хто їсть такі продукти лише час від часу.

Какао, шоколад. Натуральний порошок какао має властивість знижувати тиск: речовини флавоноїди, які містяться в ньому покращують стан судин. У свою чергу, вчені з Гарвардського університету, прийшли до висновку про те, що людям з підвищеним тиском ефективно покращує самопочуття вживання гіркого шоколаду.

Квасоля. Згідно з висновком фахівців Американської асоціації дієтологів, звичка регулярно їсти квасолю є способом підтримувати гарне самопочуття при наявності проблем з нестабільним тиском, гіпертонією. Квасоля містить речовини, які ідеальні для очищення судин. Вчені констатували, що щоденне вживання 120 грамів квасолі протягом трьох тижнів покращує показник холестерину в організмі людини на 10%.

Банан. Дорослим людям потрібно щодня 4,7 г калію. Один банан містить приблизно 12% від рекомендованої норми. Автори дослідження з Університету Південної Каліфорнії підкреслюють, що вживання продуктів з високим рівнем калію не поступається за ступенем ефективності прийому діуретиків, які найчастіше використовуються для зниження артеріального тиску.

Вівсянка. За даними Журналу Американського коледжу харчування, вживання 120 грамів вівсянки в день може бути ефективним засобом знижувати тиск. Під час проведеного експерименту вівсянка допомогла знизити високий тиск у 75% учасників. У більшості тиск впав на 5 мм ртутного стовпа, у деяких добровольців – на 15 мм.

Джерело: МедікФорум