Виникнення хронічних болів, зниження м’язової маси названі медиками серед симптомів, що вказують на передчасне старіння людського організму.

Сімейний лікар Том Мітчелл та лікар-дієтолог Ліза Річардс розповіли в інтерв’ю, що може вказувати на передчасне старіння. Такими симптомами раннього старіння, за словами фахівців, можуть бути біль у тілі, набряки, запальні явища.

“Якщо ви виявите запалення, затримку рідини, поганий сон і хронічні болі, ви, швидше за все, старієте швидше, ніж слід”, – зауважила дієтолог Ліза Річардс.

Експерт наголосила, що ці ознаки за відсутності медичних проблем зазвичай провокуються нездоровим, незбалансованим харчуванням – надлишком жиру та «швидких» вуглеводів.

Читайте також:  5 продуктів, які допоможуть запобігти хворобам серця

«Вибирайте багаті на антиоксиданти, цілісні злаки та корисні жири продукти – це покращує роботу кишечника і оздоровлює на клітинному рівні», – порекомендували фахівці.

Іншим симптомом швидкого старіння є ослаблення, втрата м’язової маси. Втрату м’язів можуть запускати гормональні процеси, а також природне зниження вироблення м’язових клітин, що відбувається з віком. Але також на атрофію м’язової маси впливають шкідливі харчові звички, нестача фізичних навантажень. У свою чергу, “регулярні фізичні вправи, достатнє споживання білка можуть допомогти уповільнити цей процес”.

Крім іншого, старіння проявляється в зміні стану шкіри – вона стає більш тонкою, втрачає еластичність, на її поверхні збільшується кількість зморшок, пігментних плям, ділянок, що лущаться. Відсутність регулярного догляду, недостатнє вживання води, зловживання вуглеводами, зневага засобів захисту від сонця, куріння посилюють дерматологічне старіння, попередили лікарі.

Читайте також:  Дієтолог розкрив секрет курячого бульйону при застуді

Ослаблення кісток, стан волосся, що погіршився (їх витончення, випадіння) теж є сигналами того, що людина старіє. До того ж, піддаючись процесам старіння, люди починають все частіше відчувати безсоння. На ці явища значною мірою впливає мінливе виробництво гормонів.