Електронні сигарети становлять небезпеку для чоловічого серця, але не для жіночого. До такого висновку прийшли вчені з Університету Огайо.

Перше в світі дослідження довгострокового впливу електронних сигарет шокувало його власних авторів, які абсолютно не очікували отримати такі висновки. Вчені перевіряли, як молоді миші реагують на аерозольні частинки від електронних сигарет. Виявилося, що вейпінг робить істотний негативний вплив на серцево-судинну систему юних мишей самців, але не самок.

Автори дослідження підкреслюють, що його було необхідно провести, оскільки в розпорядженні вчених досі недостатня кількість інформації щодо впливу електронних сигарет на молодих людей. Особливо щодо довгострокових ефектів, оскільки сам по собі вейпінг присутній в нашому житті з початку нульових років. Так що у вчених не було часу переконатися в тому, що відбувається з його шанувальниками через кілька десятиліть. А тривалість життя мишей набагато коротше, тому їх і піддали аерозольним частинкам від електронних сигарет.

Природно, що залучати підлітків в такі дослідження не етично. У ньому брали участь миші, що володіють еквівалентом людського віку в 12 років, тобто початку підліткового періоду. Вони піддавалися комбінації з пропіленгліколю і овочевого гліцерину, а також нікотину. За здоров’ям мишей спостерігали до того моменту, коли за людським календарем їм виповнювалося 30 років.

Було встановлено, що самці за цей період зазнали скорочення серцевого функціоналу, а ось у самок вейпінг таких наслідків не викликав. Частково це пояснювалося тим, що у самок була більша кількість одного специфічного ферменту, який розщеплює нікотин. І все-таки вчені були шоковані тим рівнем захисту, яким володіли самки. Теорія полягає в тому, що оскільки фермент розщеплює нікотин так швидко, то він і не знаходиться в системі кровообігу достатню кількість часу, щоб завдати пошкодження серцю.