Дослідники склали список здорових продуктів, які стимулюють активність мозку і допомагають йому не «спати». Брак корисних поживних речовин сприяє розвитку несприятливих процесів у нейронній системі і може стати причиною хвороби Альцгеймера, вважають представники науки.

Кава. Кофеїн блокує речовину аденозин, який викликає втому та бажання поспати, і сприяє підвищенню концентрації уваги. Однак кофеїн також відомий своєю здатністю викликати звикання, так що каву краще не пити більше двох чашок в день.

Горіхи. Мозок дуже «любить» продукти з високим потенціалом енергії. Горіхи – один із самих здорових представників такої їжі: в них багато харчових волокон, вітамінів і білка, це ідеальна зарядка для мозку. Магній у складі горіхів захищає від перенапруги.

Читайте також:  Як регулярні тренування впливають на шкіру обличчя, розповіла дерматолог

Червона риба. За словами вчених, у людей, які регулярно вживають рибу, в головному мозку міститься більше сірої речовини в порівнянні з тими, хто їсть її рідко. Сіра речовина відповідальна за якість пам’яті.

Червона риба (як і будь-яка жирна) містить омега-3 жирні кислоти, які використовуються мозком для створення нових нейронів і нервових клітин.

Гарбузове насіння. Джерело магнію, заліза і цинку – найнеобхідніших мозку мікроелементів для здійснення когнітивних функцій.

Шоколад. Темний шоколад з високим вмістом какао (більше 70%) покращує пам’ять.

Куркума. Антиоксидант куркумін підтримує опір клітин мозку старіння і сприяє виробленню дофаміну і серотоніну – речовини, які допомагають боротися з депресією.

Читайте також:  Дієтологи розповіли чи небезпечно розігрівати їжу в мікрохвильовій печі

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News