Вода – один з найважливіших елементів людського тіла. Якщо її недостатньо, кожна клітина починає утримувати дорогоцінну вологу, через що можуть з’явитися набряки. Однак справа в тому, що навіть для споживання води існує невідповідний час.

Найгірша ідея-пити її перед сном. Вода, також як і сон, є ключовим фактором у зниженні ваги. Рекомендовані вченими 7-8 годин нічного відпочинку дійсно мають значення. Фактично, у звіті Environmental Health Perspectives говориться, що більш короткий час сну пов’язаний з ожирінням, гіпертонією та іншими порушеннями обміну речовин.

Лікар-дієтолог Ерін Палінскі-Уейд запропонувала ще більш просте рішення-скоротити вживання води приблизно за три години до того, як піти спати. Протягом цього часу організм зможе обробити надлишки рідини і сон буде спокійним і глибоким, пише Eat This, Not That!.

Читайте також:  Раціон, який може скоротити життя

Але це не означає, що потрібно зменшити споживання води в цілому. Дієтолог Джим Уайт, доктор медичних наук, рекомендує випивати в добу стандартні вісім склянок води. Достатня кількість рідини в організмі прискорює метаболізм, активно виводить токсини і підтримує високий рівень енергії.

Що стосується першого склянки води, то найкраще випивати його відразу після пробудження. По-перше, протягом дня залишиться випити тільки сім, а по-друге, організм скаже “спасибі” за цей ковток вологи.