Ненавмисне схуднення є можливим ознакою фізичного або психічного захворювання і повинно бути обстежено лікарем.

Хоча в багатьох випадках втрата ваги-це бажаний ефект, несподіване схуднення, якого людина не домагався спеціально, може бути наслідком аж ніяк не нешкідливих порушень.

Журналу Fit for Fun (Німеччина) лікарі назвали небезпечні причини такого незапланованого схуднення.

Інфекційні захворювання. При гострих або хронічних інфекціях апетит зазвичай нижче норми. Деякі з таких захворювань-ВІЛ, туберкульоз-пов’язані з особливо суттєвою втратою ваги.

Паразит. Зараження стрічковим хробаком також може призвести до несподіваної втрати ваги без зміни звичок харчування.

Непереносимість їжі. Чи не виявлена у людини харчова алергія або непереносимість – ще одна ймовірна причина раптового схуднення. Якщо говорити про поширені види, часто зустрічається непереносимість фруктози або глютену (целіакія).

Хронічне запалення кишечника. Втрати ваги можуть сприяти виразковий коліт і хвороба Крона.

Хвороби підшлункової залози. Незрозуміла втрата ваги може бути першим симптомом невиявленого раку, наприклад пухлини підшлункової залози. Злоякісні утворення позбавляють організм поживних речовин, необхідних для росту, в результаті чого людина починає худнути. При іншому захворюванні підшлункової залози, діабеті 1 типу, хворі також втрачають вагу, якщо рівень цукру в їх крові не контролюється належним чином.

Захворювання щитовидної залози. При сверхактівной щитовидній залозі схуднення теж може виявитися несподіваним. Воно викликається перевиробництвом гормонів, які стимулюють метаболізм.

Розлад харчової поведінки. Втрата ваги може бути викликана нервовою анорексією або булімією.

Недоумство. Серед небезпечних причин несподіваного схуднення лікарями названа і деменція. Страждаючі нею люди стикаються з порушенням апетиту, обумовленим несприятливими змінами в стані головного мозку. Часом вони просто забувають поїсти.

Проблеми залежності. Фахівці попереджають, що залежність від алкоголю і заборонених речовин також здатна в довгостроковій перспективі вести до втрати ваги, оскільки формує тип поведінки, пов’язаний з недоїданням.

“Помітне схуднення без видимої причини завжди має оцінюватися лікарем”, – підкреслюють експерти.