Вживана нами їжа безпосередньо впливає на здоров’я печінки. І рейтинг небезпечних для цього органу продуктів зовсім не вичерпується одними алкогольними напоями.

Жирна їжа. Вживання продуктів з високим вмістом насичених жирів на зразок картоплі фрі, гамбургерів і піци порушує роботу печінки. Також надлишок цієї їжі призводить до ожиріння органу і навіть до його запалення, яке може закінчитися цирозом печінки. Найчастіше налягайте на клітковину.

Цукор. Не відмовляйтеся від цукру повністю, але і не захоплюйтеся ним, якщо хочете зберегти здоров’я печінки. Саме цей орган перетворює цукор в жир, і якщо в раціоні багато цукру, то печінка виділяє багато жиру. А це загрожує жировим гепатозом.

Читайте також:  Підтримка активного способу життя захищає від вікової деградації

Алкоголь. Найбільш очевидний за своєю небезпекою для печінки продукт. Спиртне в надлишкових кількостях призводить до цирозу печінки.

Готовий продукт. Вже приготовані і охолоджені спеціально для розігріву продукти можуть бути небезпечні для печінки, оскільки в їх склад входить багато солі, цукру і жирів. Краще готувати продукти самим вдома.

Незбиране молоко. Містить насичені жири, які можуть бути небезпечні, але тільки для людей, які вже мають проблеми з печінкою. В цьому випадку можна вибирати нежирне молоко. До речі, частіше пийте зелений чай, він корисний для печінки.

Вершкове масло. Деякі молочні продукти, включаючи і вершкове масло, можуть провокувати проблеми з печінкою, так як містять високий рівень насичених жирів. Готуйте на оливковій олії, в яке входить корисні жирні кислоти Омега-3, пише The Health Site.

Читайте також:  Симптоми, які свідчать про порушення в роботі печінки та жовчного