При сильних психотравмах вживати алкоголь може бути корисно, і це той винятковий випадок, коли лікар не тільки не заперечує, але і підтримує випивку. Це випливає з інтерв’ю клінічного психолога Дмитра Мокичева.

За словами Мокичева, єдиною реальною користю від алкоголю можна вважати той ефект, який дає його вживання при серйозних психологічних потрясінь. У випадках, коли людина дізналася про смертельну хворобу, трагічну смерть близьких або будь-яких інших глобальних катастрофах, навів фахівець приклади таких потрясінь.

Лікар констатував, що в подібних обставинах позитивний ефект спиртного може перевищити його шкоду.

“Алкоголь дійсно може допомогти в знятті тривожних симптомів, болю. З допомогою його вживання людина може пережити гострі моменти усвідомлення того, що сталося», – пояснив психолог.

Також фахівець повідомив, що впоратися з емоційним потрясінням краще допомагають міцні напої – при їх вживанні швидше виникає ефект сп’яніння, який знімає тривожну симптоматику.

Всі інші твердження про користь алкоголю, на думку фахівця, – це міфологізовані стереотипи. Так, твердження про те, що алкоголь розширює судини і покращує апетит, пиво містить вітаміни, а горілка зігріває, лікар назвав «повною нісенітницею». Він підкреслив, що алкоголь в першу чергу є токсином і викликає сильну залежність на біохімічному та психологічному рівнях.

Джерело: МедікФорум