Американські вчені, що представляють Університет штату Іллінойс, знайшли свідчення того, що вживання омега-3 жирних кислот допомагає придушувати зростання та поширення раку.

Дослідники з США зробили відкриття про те, що під впливом омега-3 жирних кислот в організмі активується кількість ендоканнабіноїдів – субстанцій, які знижують вірогідність появи злоякісних пухлин.

«Мова йде про з’єднання групи ендоканнабіноїдів, які утворюються в організмі при метаболізмі омега-3 жирних кислот. Ці сполуки здатні вбивати ракові клітини», – заявили фахівці.

За словами вчених, молекули цих речовин, які отримали назву EDP-EA, знімають запалення, біль, а також сповільнюють розвиток канцерогенних процесів в організмі. Зокрема, вони перешкоджають зростанню пухлин тим, що гальмують ангіогенез – процес, при якому інтенсивно формуються нові кровоносні судини, що живлять злоякісні тканини, і пригнічують поширення мутаційних клітин, що формують метастази. Дані ефекти спостерігалися вченими під час дослідів на мишах.

Експерти рекомендують для профілактики ракових захворювань включати в свій раціон харчування продукти, багаті омега-3 жирними кислотами – такі як лляні насіння лляне масло, морську рибу, морепродукти, курячі яйця.

Джерело: МедікФорум