Іноді втома приходить раптово, атакуючи нас прямо в розпал робочого процесу. І замість виконання своїх прямих обов’язків, наші думки забиті тим, як би прилягти й поспати хоча б кілька хвилин. Ця думка не дає сконцентруватися на роботі, і ми йдемо з «головою» в невідомість. Як же бути? Як допомогти собі зберегти бадьорість і заново зануритися в роботу?

Хтось порадить більше спати. Для цього треба раніше лягати, і тоді точно виспишся. Але цю пораду не беремо під увагу. Адже від тривалості сну проблема не зникає, так як від неї енергетичні сили не збільшуються.

Тоді якими ще способами можна собі допомогти, як тримати себе в тонусі і не провалюватися в сон? Вчені експериментально довели існування шести ефективних методів боротьби з втомою, яка є причиною непрацездатності людини під час робочого дня.

Відмовтеся від роботи з гаджетом (смартфоном, планшетом і ноутбуком) в нічний час доби

Любите ночами використовувати гаджети? Кидайте цю погану звичку! Після 21.00 не рекомендують ними користуватися, так як на наступний день буде відчуватися втома та відсутність сил. Доведено в ході досліджень.

Розповідаємо в подробицях. Мозок людини не має безмежних можливостей, і щоб витрачати сили на повноцінну роботу в денний час, йому потрібен відпочинок для їх відновлення. І коли ви починаєте працювати в пізній час, ваш мозок працює з перевантаженням. Йому все важче вдається заснути, він не може повністю відключитися, що призводить до відсутності повноцінного відпочинку під час сну.

Пийте більше води

Рекомендації щодо споживання великої кількості води не варто приймати за вигадку. Насправді від неї залежить щільність крові. Чим менше ви випиваєте води протягом дня, тим кров стає густішою, і призводить до поганого постачання мозку киснем.

Симптоми цього – постійна сонливість і втома. Щоб відігнати від себе обідній сон, випийте склянку простої чистої води. Тримайте у себе на робочому місці пляшку з водою, і тоді у Вас не буде сонливості.

Не вживайте алкогольні напої у вечірній час доби

Алкоголь розслаблює організм людини. І після важкого робочого дня так і хочеться випити келих вина, сидячи на дивані перед телевізором. Ну а якщо взяти чогось міцніше, та ще й кілька склянок, то заснути можна дуже швидко, ледве встигнувши дійти до ліжка.

Але цей метод розслаблення не дуже хороший. Так як алкоголь є перешкодою для нормального сну. Адже для того, щоб організм переробив алкогольні напої, йому знадобиться виробити велику кількість гормонів, а саме – адреналіну.

При цьому буде йти збій у фазах сну, він стане неглибоким, і буде супроводжуватися частими пробудженнями. Алкоголь не тільки викличе тривогу і перерве сон, але може і зовсім стати причиною безсоння.

Але розслабитися можна і без алкоголю, і як саме відомо не тільки дорослим, але й дітям. Але ми не полінуємося їх перелічити. І так, розслаблююче на організм людини діє прослуховування музики, прогулянки на свіжому повітрі, читання улюбленої книги. А також, ви можете скористатися теплим душем, випити чашку теплого молока з додаванням меду, або трав’яного чаю з мелісою та м’ятою. Існує велика кількість способів розслаблення, вибирайте для себе найбільш підходящий.

Не вживайте жирну їжу

Опублікована в Journal of Clinical Sleep Medicine стаття показує своїм читачам результати досліджень, які провели американські вчені. Фахівці стверджують, що вживання жирної і солодкої їжі може привести не тільки до погіршення якості сну, але і суб’єктивно вплинути на сприйняття своєї втоми під час робочого дня.

Дотримуйтеся порядку

Ми знаходимося в круговороті великого потоку інформації. І щоб не потонути в ньому, людському мозку доводиться цей потік класифікувати, заповнювати «комірки». Від непотрібної інформації позбутися, а ту, що потрібно – закарбувати в пам’яті. І цей процес займає велику кількість часу, на нього витрачається багато сил і організм слабшає.

Journal of Neuroscience не так давно опублікував статтю з результатами досліджень безладу на робочому столі. На перший погляд це може здатися безглуздим, але як виявилося, бардак на столі може спровокувати втому. Безлад у квартирі, розкидані речі, брудний посуд, який ніяк не може нас дочекатися – всі ці фактори напружують мозок, тим самим, не даючи йому розслабитися.

Саме тому завжди варто тримати порядок. Адже куди складніше забратися в квартирі або на робочому місці, якщо прибирання робити дуже рідко. Виділіть кожній речі своє конкретне місце, і тоді вона не буде потрапляти вам під руку. А для роззброєння мозку всі непотрібні предмети приберіть з очей геть.

Почуття задоволення, підвищення самооцінки і поваги приносить нам чистий будинок і порядок на робочому місці. А ще приводить до мінімальних витрат часу при пошуку необхідних речей. Ви позбудетеся від постійного неврозу, поліпшите свій настрій, а втома і сонливість не будуть вас більше турбувати.

Користуйтеся постійним тренуванням мозку

Всім відомо, що заняття спортом корисні для здоров’я. Але мало хто з нас знає, що наш головний мозок теж потрібно тренувати. Систематичні вправи допоможуть йому справлятися з щоденними навантаженнями, і знайти в собі слабкі і сильні межі. Науково доведено, що за допомогою тренувань мозок може «вибудувати» щит від стресів і депресії, які є причиною хронічної стомлюваності. Втома – це не вирок, з нею можна боротися.

Використовуючи ці прості методи, ви поліпшите свій фізичний стан, а ваша продуктивність збільшитися. Не робіть себе заручником втоми. Позбавтеся від неї раз і назавжди, і ви відчуєте радість повноцінного здорового життя.

Джерело: HeadInsider