Дослідження показало, що літні вегетаріанці мають нижчий рівень COVID-19 з тяжкими симптомами. Отже, їх вибір харчування є додатковим захисним чинником при зараженні коронавірусом.

Дослідники з Тайваню підтвердили, що харчові уподобання можуть допомогти знизити ймовірність переходу коронавірусу у важку форму. У літніх вегетаріанців менший ризик того, що коронавірусна інфекція стане тяжкою, порівняно з тими, хто вживає м’ясо. Оскільки пандемія продовжує розповсюджуватися по всьому світу, слід пам’ятати про те, що в групі особливого ризику все ще перебувають громадяни похилого віку. Саме на цю категорію і припала найбільша пропорція смертельних випадків.

Ще в 2020 році було встановлено, що у пацієнтів старше 65 років ймовірність померти від COVID-19 в 62 рази вище, ніж у тих, хто молодший за 54. Тільки в США на початок жовтня від коронавірусу померли вже більше 1,1 млн осіб, і їх понад 790 000 старше 65 років. І ось тепер встановлено, що харчові уподобання пенсіонерів знижують тяжкість та ймовірність смертельного результату.

У дослідженні взяли участь 509 пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19 з травня по серпень минулого року. 136 із них були віком від 65 і старші. Їхні харчові уподобання вивчалися протягом року ще до того, як вони заразилися COVID-19. Серед 9 літніх вегетаріанців у 4 були легкі випадки, у 5 помірні, а важких не було взагалі. Серед 127 літніх людей, які не були вегетаріанцями, 19 випадків були легкими, 61 помірними та 47 важкими.