За словами стоматологів , багато людей псують власні зуби , самі того не помічаючи. Але якщо не звертати уваги на ці малозначні моменти, про красиву і здорову усмішку можна забути.
 
Як не дивно , в ряду цих стоматологічних небезпек знаходиться і занадто ретельна гігієна ротової порожнини. Справа в тому , що жорсткі щітки , абразивні пасти , ополіскувачі , що міняють природну мікрофлору рота , можуть виявитися надто важким навантаженням для зубної емалі. Проблеми з зубами у зразкових чистьох , які поспішають почистити зуби після кожного прийому їжі – не таке вже рідкісне явище.
 
Крім того , від активних заходів з наведення чистоти в роті страждають і ясна – на них з’являються мікротравми , що підвищує ризик виникнення інфекцій та розвитку таких захворювань як пародонтит і пародонтоз , що призводять до втрати зубів.

Читайте також:  Названі найпоширеніші симптоми проблем з щитовидкою

Механічні ушкодження часто виникають внаслідок звички розкушувати зубами насіння, горішків, або через інших способів використання їх не за призначенням (перекушування ниток, підтримка зубами чого-небудь важкого, відкривання кришок і т.п.) Від таких манер потрібно позбавлятися, адже це не тільки негарно, але й шкідливо для зубів.

Неправильний прикус або криві зуби зустрічаються у багатьох. Тим часом , стоматологи запевняють , що ігнорувати ці ортодонтичні проблеми собі дорожче. За словами лікарів , виправляти їх слід не тільки в естетичних цілях , але ще й тому , що неправильний прикус і неправильне розташування зубів можуть стати причиною цілого ряду ускладнень , що загрожують перерости в небезпечні захворювання. Зокрема , уникнення ортодонтичного лікування призводить до того , що зуби починають занадто сильно стиратися , пошкоджується емаль , якщо зуби неправильно стикаються один з одним , виникають захворювання ясен.

Читайте також:  Рак: напій, який видається здоровим, підвищує ризик на 80%

Домашнє відбілювання зубів, як кажуть медики, має вкрай низьку ефективність. Але це півбіди. Непрофесійні методи, які часто припускають використання агресивних для зубної емалі засобів (сода, активоване вугілля, кислоти і т.д.) можуть завдати непоправної шкоди зубам.

Різкий стрибок від холодного до гарячого і навпаки під час їжі створює мікротріщини в зубній емалі, що дає можливість проникати бактеріям, розвиватися карієсу і гіперчутливості зубів. Любителі гарячих десертів з морозивом, подумайте про це!

Їжа та напої зі штучними добавками також не приносить нічого хорошого зубам. Барвники, кислоти, підсолоджувачі, які в них присутні, вступають в хімічну реакцію з слиною, і в результаті утворюються сполуки, здатні викликати корозію емалі.

Читайте також:  Багато цукру та калорій: яку каву краще пити якомога рідше, розповів кардіолог

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-10 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ЗАБАРВЛЮЮТЬ ЗУБИ

ТРІЩИНИ НА ЗУБНІЙ ЕМАЛІ: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News