За словами стоматологів , багато людей псують власні зуби , самі того не помічаючи. Але якщо не звертати уваги на ці малозначні моменти, про красиву і здорову усмішку можна забути.
 
Як не дивно , в ряду цих стоматологічних небезпек знаходиться і занадто ретельна гігієна ротової порожнини. Справа в тому , що жорсткі щітки , абразивні пасти , ополіскувачі , що міняють природну мікрофлору рота , можуть виявитися надто важким навантаженням для зубної емалі. Проблеми з зубами у зразкових чистьох , які поспішають почистити зуби після кожного прийому їжі – не таке вже рідкісне явище.
 
Крім того , від активних заходів з наведення чистоти в роті страждають і ясна – на них з’являються мікротравми , що підвищує ризик виникнення інфекцій та розвитку таких захворювань як пародонтит і пародонтоз , що призводять до втрати зубів.

Читайте також:  Лікар розповіла, як впоратися з безсонням

Механічні ушкодження часто виникають внаслідок звички розкушувати зубами насіння, горішків, або через інших способів використання їх не за призначенням (перекушування ниток, підтримка зубами чого-небудь важкого, відкривання кришок і т.п.) Від таких манер потрібно позбавлятися, адже це не тільки негарно, але й шкідливо для зубів.

Неправильний прикус або криві зуби зустрічаються у багатьох. Тим часом , стоматологи запевняють , що ігнорувати ці ортодонтичні проблеми собі дорожче. За словами лікарів , виправляти їх слід не тільки в естетичних цілях , але ще й тому , що неправильний прикус і неправильне розташування зубів можуть стати причиною цілого ряду ускладнень , що загрожують перерости в небезпечні захворювання. Зокрема , уникнення ортодонтичного лікування призводить до того , що зуби починають занадто сильно стиратися , пошкоджується емаль , якщо зуби неправильно стикаються один з одним , виникають захворювання ясен.

Читайте також:  Два види води, які справді небезпечні для організму

Домашнє відбілювання зубів, як кажуть медики, має вкрай низьку ефективність. Але це півбіди. Непрофесійні методи, які часто припускають використання агресивних для зубної емалі засобів (сода, активоване вугілля, кислоти і т.д.) можуть завдати непоправної шкоди зубам.

Різкий стрибок від холодного до гарячого і навпаки під час їжі створює мікротріщини в зубній емалі, що дає можливість проникати бактеріям, розвиватися карієсу і гіперчутливості зубів. Любителі гарячих десертів з морозивом, подумайте про це!

Їжа та напої зі штучними добавками також не приносить нічого хорошого зубам. Барвники, кислоти, підсолоджувачі, які в них присутні, вступають в хімічну реакцію з слиною, і в результаті утворюються сполуки, здатні викликати корозію емалі.

Читайте також:  Як конкретно покращає здоров'я після відмови від цукру

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП-10 ПРОДУКТІВ, ЯКІ ЗАБАРВЛЮЮТЬ ЗУБИ

ТРІЩИНИ НА ЗУБНІЙ ЕМАЛІ: ПРИЧИНИ, ЛІКУВАННЯ