Більшість людей не помічають або просто ігнорують симптоми раку, що не дає лікарям почати лікування на ранній стадії хвороби, коли шанси на повну перемогу максимальні. До такого висновку прийшли британські вчені з Університетського коледжу Лондона.

Звичайно, ми ризикуємо бути зараховані в число іпохондриків, якщо почнемо бігати до лікаря з-за кожного прища або больового симптому. Однак нові дослідження британських учених показують, що більшості людей все-таки потрібно проявляти велику обережність. Раніше вчені вже довели, що безліч ракових пацієнтів на початковому етапі хвороби не помічали або часто ігнорували симптоми раку. Те ж саме вдалося з’ясувати і в результаті нового дослідження.

“Ми хотіли відобразити портрет людини, яка ще не знає про те, що хвора, щоб з’ясувати, що вона робить, коли відчуває певні симптоми, які можуть говорити про злоякісне новоутворення”, – розповіла автор дослідження Катріна Уїтакер. Для виконання цієї місії дослідники опитали 1724 людини від 50 років і старше. Всіх їх попросили відповісти, чи відчували вони будь-який з 17 класичних симптомів раку в останні три місяці.

Серед них були такі симптоми, як поява незрозумілої шишки або ущільнення на тілі, зміни кольору і форми родимки, а також різка втрата ваги. У числі інших симптомів відзначалася постійна втома і запаморочення. Якщо учасники опитування стикалися з цим симптомами, то їх просили назвати можливу причину, а також визначити наскільки серйозними вони є.

Читайте також:  Дієтолог назвав фатальну помилку охочих схуднути

Хоча цілих 53% опитаних заявили, що частий кашель або зміни в роботі кишечника можуть бути симптомами раку, тільки 2% респондентів заявили, що їх здоров’я може піддаватися загрозі злоякісних новоутворень. У більшості випадків учасники опитування ставили самі собі безліч менш страшних діагнозів, наполегливо ігноруючи версію раку. Наприклад, вони вважали, що хворі артритом, інфекціями, печією або просто сильно втомилися. Дослідження показало, що люди як і раніше не хочуть бачити симптоми раку у самих себе, і взагалі воліють не думати про нього, як ніби вони навіть теоретично не можуть їм захворіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПУХЛИНИ. ТЕРМІНОЛОГІЯ І КЛАСИФІКАЦІЯ

Читайте також:  Як буряк впливає на здоров'я: шість наслідків

ПРОФІЛАКТИКА ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

ЗНАЧЕННЯ ДІЄТИ В ПРОФІЛАКТИЦІ РАКУ