Найкращий і найефективніший спосіб пізнати внутрішній світ вашої дитини – уважно придивитися до її малюнків .

Імено дитячий малюнок здатний відверто і об’єктивно розкрити внутрішній світ малюка і допомогти в корекції тих рис характеру або поведінкових моментів , які турбують батьків. Звичайно , ви можете звернутися за допомогою до досвідченого дитячого психолога , який після сеансу малювання розшифрує вам всі деталі малюнка і те, що за ними стоїть .

Проте кожен батько в змозі освоїти цю нехитру науку і коли на малюка надійде натхнення , спробувати поспостерігати за тим , як він малює. Має значення все: і послідовність зображення тих чи інших предметів , і кольори, і розміри .

З якого віку

Зазвичай діти починають вчитися малювати досить рано , багато тягнуться за олівцями і фломастерами вже після року. Але в цьому віці , звичайно, ці малоінформативні « каляки – маляки » розкажуть про дитину небагато. Він тільки починає розпізнавати кольори і поки не вкладає в малюнок підсвідомого сенсу. Йде процес пізнання.

Коли малюкові виповниться три роки , можна намагатися розшифровувати колірну гамму , зображену на папері. Ну а років з чотирьох-п’яти , коли він вже впевнено малює фігурки і різні предмети його малюнок стає ще більш інформативним. Але все і завжди тут в цьому аналізі починається з кольору.

Кольори

Жовтий . Переважання цього сонячного кольору – хороший знак . Він означає , що у дитини гарний настрій , він в ладу з собою і світом.

Читайте також:  Читання книг продовжує життя, якщо стає щоденною звичкою

Фіолетовий теж з розряду «позитивних » кольорів . Його значення в цілому збігається з значенням жовтого , але є і приємний нюанс – у дитини , яка любить фіолетовий колір звичайно добре розвинена фантазія і здібності до творчості.

Синій свідчить про те , що малюк занурений у себе . Можливо , він розмірковує над чимось серйозним або зайнятий самоаналізом . Іноді переважання синього кольору говорить про те , що малюк про когось сильно сумує.

Червоний зазвичай люблять гіперактивні і легкозбудливі діти. Якщо цей колір став переважати в малюнках дитини віднедавна , то це може говорити про агресивний настрій і емоції, що накопичилися , які потрібно терміново викинути.

Зелений – ваша дитина незалежна і уперта особистість. Якщо ви з цим не згодні , придивіться до малюка , можливо , він просто втомився і хоче побути один.

Коричневий сигналізує про дискомфорт , почутті неспокою і тривозі . Не залишайте цей стан малюка без уваги , спробуйте викликати на розмову , заспокойте , приголубте .

Чорний колір – це ясно всім – не несе в собі нічого доброго. Малюк пригнічений , він чогось боїться. Висловити цей стан словами складно навіть дорослим , а вже дитині тим більше. Постарайтеся бути зараз з ним , більше гуляйте , розмовляйте , грайте , читайте добрі казки зі щасливим фіналом.

Читайте також:  Трихолог назвав вітамін, який робить волосся густим і запобігає пошкодженню

З кольорами розібралися – йдемо далі. Що зазвичай малюють всі діти без винятку ? Сім’ю . Спробуємо на цьому самому типовому малюнку розібратися , що думає про вашу сім’ю дитина. А звернути увагу потрібно на наступне:

Когось немає

Наприклад , дитина « виключила » молодшого брата. Трактувати це ігнорування досить просто – малюк ревнує. Йому здається , що батьки більше уваги і любові дарують конкуренту , а не йому. І словом , і ділом переконаєте його , що це не так. Але будьте уважні , іноді така позиція свідчить про прояви егоцентризму . Тому ще раз звернемо вашу увагу на те , що трактувати малюнок потрібно виходячи з конкретної ситуації.

Хтось великий , а хтось маленький

Одного з членів сім’ї дитина обводить особливо ретельно або зображує його непропорційно великим. Неважко здогадатися , що цю людину він вважає найбільш значущою і авторитетною в сім’ї. І навпаки великий насправді тато на малюнку виходить маленьким. Значить , татові пора задуматися над зміцненням свого авторитету в сім’ї.

А якщо немає малюка

Недобрий знак , який говорить про те , що дитина відчуває себе в сім’ї зайвою , обділеною увагою. Тут недалеко і до депресії. Терміново вживайте заходів !

До кого як ставиться

Наприклад , на малюнках малюк завжди тримає маму за руку , а тата немає. Значить , емоційний контакт з мамою на даний момент є , а от з татом не дуже . Тати ! Навіть якщо ви моряки далекого плавання і півроку проводите поза домом , підтримуйте зв’язок з дитиною , тоді він теж буде тримати вас за руку. Тут справа не в розлуках і відстанях.

Читайте також:  Що відбувається з мозком під час брехні
Хто найрозумніший в сім’ї

А той, у кого найбільша голова. Саме розміри голови з точки зору дітей свідчать про розум . До речі , враховується і сама дитина . Якщо його голова постійно виявляється найбільшою – це має насторожувати : чи не перегинає дитина з самооцінкою ? А якщо вона дуже маленька , то можливо у нього низька самооцінка. Потрібно підкоригувати .

Наявність дрібних деталей

Знову-таки тут потрібно орієнтуватися по ситуації. Малюк може рости скрупульозною , вдумливою , спостережною людиною – і це, загалом – то , непогано. Однак якщо таку характеристику навряд чи можна віднести до вашого малюка , то потрібно звернутися до мови символів. А на ній наявність на малюнку безлічі дрібниць (особливо таких як замки , гудзики , вікна , шафи) говорить про те , що в родині багато правил і заборон , а виплеск емоцій є мало не злочином. Може , варто переглянути правила і дихати вільніше ?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СКЛАД СІМ’Ї ВПЛИВАЄ НА ДИТЯЧИЙ МОЗОК