Тріщини емалі зубів часто залишаються непоміченими. Проте , дана проблема ховає у собі ряд небезпек , яких складно уникнути , якщо вчасно звернутися до лікаря.

Вчасно помітити проблему

Тріщини емалі зубів – це досить поширена проблема , про яку багато хто навіть і не підозрюють. Тим часом варто розуміти , що тріщина зуба – це лише ” перший дзвіночок ” , який в подальшому може перерости в більш серйозні захворювання ротової порожнини. Крім того , чітко помітні тріщини призводять до суттєвих естетичних дефектів .

Як правило , тріщини визначаються візуально. Вони часто помітні навіть неозброєним оком. Якщо ви помітили на зубах тонкі смужки , то це не що інше , як тріщини . Чим глибше тріщина , тим більше вона помітна . При фарбуванні тріщин харчовими пігментами вони стають більш помітними.

Ще однією ознакою тріщин емалі зубів є біль , якої, втім , може і не бути. Особливо больові відчуття виявляються при пережовуванні їжі, чищення зубів , а також розмиканні і змиканні щелеп. Зуб з тріщиною особливо гостро реагує на екстремальні температури (гарячі і холодні страви). Навіть у холодну погоду і вітер може відчуватися біль.

Читайте також:  Имплантация зубов под ключ: что входит, этапы
Причини появи тріщин на зубній емалі

Виділяють причини фізіологічного і механічного характеру , внаслідок яких на зубах з’являються тріщини.

До фізіологічних причин появи тріщин на емалі відносяться різні процеси, що відбуваються в нашому організмі , а також деякі фактори зовнішнього середовища. Наприклад , до причин фізіологічного характеру можна віднести різкий перепад температур , коли людина після дуже гарячої їжі вживає занадто холодну і навпаки. Різка амплітуда температур – це найчастіша причина , внаслідок якої на емалі зуба починають з’являтися горезвісні смужки.

Тріщини на зубах також можуть з’явитися при грубому механічному впливі. При цьому варто розуміти , що при травмах тріщина – це , мабуть, саме « невинне » , що може статися з зубами. Нерідко при сильних травмах зуби ламаються або в них утворюються відколи. Звичка гризти тверді продукти (горіхи) , предмети ( олівці ) , а також відкривати пляшки з пивом можуть закінчитися сумно . При несприятливому збігу обставин тріщини в зубах можуть з’явитися і при розгризанні льодяників , сухарів та інших твердих продуктів.

Читайте також:  Особенности хирургической стоматологии и ее возможности

Окремо варто сказати про несприятливі фактори, які впливають на твердість емалі зуба. До них відносяться: часте застосування відбілюючих паст , нерегулярна гігієна ротової порожнини , карієс , порушення кислотно-лужного балансу в порожнині рота , куріння .

Лікування тріщин на емалі

Лікування тріщин зубів проводяться тільки в стоматологічній клініці. Ніякі народні рецепти в даному випадку ніяк не вирішують цю проблему. При першій підозрі на наявність тріщин в зубах необхідно якомога раніше звернутися за допомогою до лікаря-стоматолога . Лікар проводить огляд , визначає глибину тріщини і призначається відповідний зміцнюючі процедури .

Лікування тріщин зубів включає в себе ремінералізуючі процедури , які спрямовані на зміцнення верхнього шару емалі , а також на збагачення емалі такими речовинами як фтор , фосфор і кальцій. Як правило , така процедура проводиться за допомогою спеціальних гелів , які наносяться на зуби.

Після проведення курсів ремінералізації проводяться процедури , спрямовані на закриття тріщин спеціальними композитними засобами . Часто для цього використовується світлотверднучий лак , який закріплюється при дії на нього випромінювань від спеціальної лампи. Такі лаки містять у своєму складі оздоровлюючі і зміцнюючі компоненти . Крім лікувальної функції композитний лак також носить і естетичну , дозволяючи приховати існуючі недоліки і дефекти , викликані тріщинами на зубній емалі. Однак у таких лаків є і істотний мінус. Процедуру закриття тріщин необхідно проводить 1-2 рази на рік , оскільки композитний лак швидко стирається.

Читайте також:  Как выбрать зубные импланты?

У більш важких випадках тріщини зубної емалі вимагають установки зубних вінірів . Це тонкі керамічні пластинки , які покривають зовнішню поверхню зубів. Вініри досить міцні , що дозволяє захистити поверхню зуба від механічних впливів. Крім того , вініри усувають і косметичний дефект. Виготовляються ці пристрої точно під колір зубів пацієнта. При розмові і посмішці вініри абсолютно непомітні.

Лікування тріщин емалі також передбачає і дотримання певних рекомендацій з боку пацієнта. У першу чергу потрібно відмовитися від використання відбілюючих паст. Також не піддавайте зуби значних механічних впливів . Тверду їжу перед вживанням бажано розрізати на шматочки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОРУШЕННЯ ПРИКУСУ

СУЧАСНІ МЕТОДИКИ КОРЕКЦІЇ ЗУБІВ

ПРОФЕСІЙНЕ ВІДБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ: ЯК НЕ ЗАПОДІЯТИ ШКОДУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News