ГоловнаНовини Здоров'я6 несподіваних чинників ризику діабету 2 типу

6 несподіваних чинників ризику діабету 2 типу

Навіть якщо ви не вважаєте себе досвідченим знавцем правил здорового способу життя, то уявляєте хоча б загальні заходи профілактики діабету 2 типу: правильно харчуватися, більше рухатися і не відходити далеко від своєї нормальної ваги. Але це ще не все, що ви можете взяти на озброєння.

Діабет

Ми розповімо про 6 неочевидних факторів ризику діабету 2 типу, до яких варто придивитися уважніше і спланувати свою оборону.

Відмова від кави

У вас є безліч приводів з чистою совістю насолоджуватися ранковою чашкою кави. Включаючи цей: люди, які зменшують споживання цього напою до 1 чашки в день, через 4 роки зіткнуться з 17% підвищенням ризику розвитку діабету, ніж ті, хто своій звичці не зраджував, йдеться в дослідженні Гарварду. А ті, хто випивав додаткову чашку, міг похвалитися 11% зниженням ризику!

Як кава захищає нас від діабету, вчені поки не можуть пояснити, однак споживання кави сприяє нормалізації рівня цукру в крові. За умови, що сам кави без цукру.

Безглютенова дієта без потреби

Якщо ви не входите в 1% людей, які страждають від глютенової хвороби, то ось вам ще один привід не цуратися пшениці, ячменю і жита. У людей, які споживають глютен, ризик розвитку діабету 2 типу на 13% нижче, ніж у тих, хто говорить йому категоричне «ні», наводять статистику дослідники з Американської асоціації кардіологів, які поспостерігали за 200000 учасниками.

Читайте також:  Названі 4 ефективні кроки в боротьбі з гіпертонією

Причина таких результатів, ймовірно, полягає в тому, що люди на безглютеновій дієті отримують менше клітковини, що грає найважливішу роль у зниженні ризику діабету 2 типу. Дієта, багата клітковиною, покращує сприйнятливість до інсуліну, бореться із запальними процесами і знижує тиск і рівень холестерину.

Тривала самотність

Іноді влягтися на дивані, включити улюблений серіал і не бачити нікого навколо — рецепт приємного вечора. Головне, не захоплюватися. Дослідження показують, що соціальна ізоляція тісно пов’язана з істотним підвищенням ризику діабету 2 типу. Більше того, в жінок у віці від 40 до 75 років, які не беруть участі в громадських заходах, на 112% швидше розвинеться діабет 2 типу, ніж у тих, хто може похвалитися великою компанією друзів і активним соціальним життям.

Читайте також:  Ось що відбувається з нашим здоров'ям, якщо ми постійно не висипаємося

Причина такого взаємозв’язку вченим поки що не з’ясована, але відомо, що люди, які ізулюються від суспільства рідних і друзів, частіше страждають від депресії — одного з факторів ризику діабету. Зателефонуйте комусь із друзів, зустріньтеся за чашкою кави або сходіть в кіно. І приємно, і корисно!

Використання ополіскувач для рота

Неймовірно, але факт: люди, що використовують цей засіб двічі на день, через 3 роки стикаються з 55% підвищенням ризику діабету 2 типу, ніж ті, хто ніколи його не застосовує.

Щоб пояснити цей дивний взаємозв’язок, буде потрібно більше досліджень, але можна припустити, що ополіскувачі знищують в порожнині рота всі бактерії — і шкідливі, і корисні. А хороші бактерії відіграють роль у регуляції рівня цукру в крові. Їх винищення може не кращим чином позначитися на цьому крихкому балансі.

Надлишок солі в харчуванні

Надмірне споживання кухонної солі може підвищити ризик розвитку ожиріння і підвищеного тиску — вагомих факторів ризику діабету 2 типу. Пристрасть до солі може також позначитися на сприйнятливості до інсуліну. Дослідження показали, що підвищення споживання солі на зайві 1000 мг збільшує ризик розвитку діабету 2 типу на 43%.

Читайте також:  Названо ключові продукти для прискореного схуднення живота

Що робити? Намагайтеся утримувати свою добову порцію солі у межах 2300 мг, зовсім ідеально — не більше 1500 мг.

Прийом статинів

Ці препарати виручають, коли потрібно взяти під контроль рівень холестерину, проте прийом статинів може підвищити ризик діабету 2 типу до 36%.

Як ці двоє пов’язані між собою, не зовсім ясно. Високий рівень холестерину — сам по собі фактор ризику діабету 2 типу, тому люди, які приймають статини, за визначенням знаходяться в групі ризику. Але якщо лікар призначає вам препарати проти підвищеного холестерину, обговоріть з ним альтернативні варіанти. Комусь заміною статинів цілком можуть стати зміни в способі життя: відмова від паління, здорове харчування і фізичні навантаження.