Секс-експерти розвінчують популярні міфи про лібідо і докладно пояснюють, що ж насправді являє собою сексуальне бажання.

1. Лібідо трохи складніше звичайного бажання сексу

Іноді у людей немає бажання, але фізично вони можуть займатися сексом, а іноді бажання багато, а тіло не реагує. Обидві ситуації відбуваються постійно і абсолютно нормальні.

Часто люди не розуміють, що лібідо складається з двох частин: ментальної (бажання) та фізичної (збудження). І вони далеко не завжди працюють у тандемі.

2. Не існує «нормального» лібідо

Багато вірять, що бажання повинно виникати спонтанно. Але всі ми різні, всі наші тіла різні. Значить, такого поняття, як нормальний рівень сексуального бажання, не існує. Воно може бути спонтанним, але часто виникає вже в процесі стимуляції. Більш того, іноді потрібно докласти чимало зусиль, щоб досягти правильного настрою.

3. Спроба підтримувати «ідеальне» лібідо може зашкодити самооцінці

Цей пункт логічно випливає з попереднього. Так як для лібідо не існує поняття норми, значить, високе, низьке сексуальне бажання або його відсутність однаково нормальні. Люди, які переживають з приводу невідповідності рівня свого бажання міфічного ідеалу, отримують проблеми з самооцінкою і сексом.

4. Якщо лібідо вашого партнера нижче, ніж ваше, це не означає, що він вас не хоче

Легко піддатися токсичної думки про те, що кожен раз, коли вам хочеться, а вашому партнерові — ні, то це свідчить про його охолодженні. Насправді людина може просто мати більш низький рівень лібідо. З вашої привабливістю це ніяк не пов’язано. Краще прийняти цей факт, інакше відносини в ліжку стануть складними і заплутаними.

5. Лібідо може змінитися з медичних причин

Все, що пов’язано з кровообігом, гормонами, фізичної болем або дискомфортом, може вплинути на рівень лібідо. Серед медичних причин — ліки (антидепресанти, протизаплідні таблетки), психічні і хронічні захворювання, наприклад, діабет або синдром полікістозних яєчників.

Якщо ви помітили різку зміну лібідо, це серйозний привід звернутися до лікаря.

6. На лібідо можуть вплинути і повсякденні фактори

За словами Ракель Дардик, є чимало досліджень, які доводять, що на рівень сексуального бажання впливають самі різні чинники. Найбільш поширений — стрес.

Чим вище рівень стресу у жінки, тим нижче її лібідо. Воно також може змінитися під впливом графіка роботи або переваг в їжі.

Якщо бажання раптом пропало, це хороший привід проаналізувати, які зміни в житті відбулися нещодавно.

7. Лібідо може змінитися з віком

Тіло і мозок змінюються в процесі дорослішання, так що і лібідо не стоїть на місці. Наприклад, зазначає Дардик, під час менопаузи у жінок змінюється вагінальна тканина, тому секс може стати болючим. Це проста причина зниження бажання.

8. Лібідо не пов’язано з гендерними стереотипами

Є багато руйнівних стереотипів про секс і гендер. Наприклад, що чоловіки весь час хочуть сексу, а жінки немає. Або якщо жінка володіє високим лібідо, то це ненормально, їй має бути соромно.

У реальності все, звичайно, не так. Рівень бажання ніяк не пов’язаний зі статевою приналежністю. Але люди у владі стереотипів можуть почати думати, що з ними щось не так.

9. Лібідо не одно оргазму

Сексуальне бажання — це ще не гарантія оргазму, зазначає Левкоф. Цілком може трапитися так, що посередині процесу людина відвернеться або випробує дискомфорт, і тоді шлях до фіналу стане занадто довгим. Якщо взагалі не блокується.

Крім того, цілком можна отримати секс з оргазмом, якщо починався він без особливого бажання.

10. Лібідо не пов’язано з негативними сексуальними переживаннями

Якщо у вас був негативний або невдалий сексуальний досвід, це ще нічого не говорить про ваше лібідо. Тому так важливо знати, що вам подобається і не подобається. Тоді ви зможете дізнатися, чого хочете з конкретним партнером.

Якщо у вас низьке лібідо і не кращий сексуальний досвід з партнером, то все це навряд чи допоможе вам сильніше його хотіти. І, навпаки, приголомшливі сексуальні моменти, пережиті з людиною, можуть запалити вас, навіть якщо ви були не в настрої.

11. Якщо ви хочете підвищити лібідо, спочатку зрозумійте, чому

Іноді прагнення підвищити лібідо пов’язано з більш високими потребами партнера, а іноді — з особистими переживаннями. Причини різні, тому і вирішувати їх треба по-різному.

Я рекомендую людям звернутися до терапевта або секс-консультанту для вирішення проблем, пов’язаних з лібідо. Частіше всього вони — в голові.

12. Зміна лібідо можна помітити, якщо знати про свої особливості і бажаннях

Щоб визначити стандартний рівень лібідо, потрібно добре знати про свої сексуальні бажання. Як часто ви збуджуєтеся? Як часто мастурбируете? Тільки володіючи цією інформацією, ви зможете помітити якісь зміни і при необхідності звернутися за допомогою.

Джерело: ЛайфХакер