Стан здоров’я відбивається на зовнішності, деякі її особливості можуть вказувати на приховані хвороби. Про це журналу Marie Claire розповів лікар-остеопат Володимир Животов.

Шкіра. Лікар констатує: шкіра обличчя відображає стан головного мозку. Якщо вона набуває сіруватий відтінок, стає нерівною, набряклою, це може вказувати на хвороби нервової системи, що викликають перевтому підвищені когнітивні навантаження.

Брови. Коли обличчя розслаблене, але одна брова все одно вище за іншу, це вказує на сколіоз, викривлення хребта. Також подібна особливість брів може бути пов’язана з перенесеною травмою черепа. Найчастіше такі травми отримують при народженні, серед їх наслідків – головні болі, косоокість, неврологічні хвороби.

Очі. Їх розташування на різному рівні, неоднаковий розмір – ще один симптом сколіозу. Виражені темні кола, набряки під очима можуть бути знаком підвищеного внутрішньочерепного тиску, що провокує головні болі, втома, перепади настрою.

Багатьом відомо: набряки псують зовнішність через ниркових порушень. Лікар уточнив: якщо дана особливість зовнішності пов’язана з нирками, область нижніх повік зазвичай не має помітного темного фарбування, до того ж від набряку страждає все обличчя.

“Якщо з часом очі поміняли форму, трохи “викотилися” вперед, знайшли дивний блиск, необхідно перевірити стан щитовидної залози”, – додав експерт.

Вуха. Надмірна відстовбурченість, різна форма, що відрізняються рівні розташування вух – явна ознака перенесеної родової травми і наявності сколіозу, підказує лікар.

“Ми спочатку задумані природою як симетричні істоти. Чим більше виражені відхилення, тим сильніше була сила впливів на тіло. Давні болі в спині і суглобах найчастіше пов’язані з перенесеними травмами голови, можливо трапилися ще дитинстві”, – стверджує Животов.

Носа. Припухла перенісся може вказувати на поліпи, запалення в носовій порожнині.

Губа. Тріщини – “заїди” в куточках вказують на сильний авітаміноз, знижений рівень гемоглобіну (анемію). Синюшний відтінок губ і області навколо говорить про хвороби серцево-судинної сфери.

Зуб. За словами лікаря, здоровий колір емалі не буває білосніжним. Така особливість зовнішності свідчить про хвороби ендокринної системи організму. Але якщо зуби помітно потемніли, причина може ховатися в порушеннях печінки.

«Скупченість зубів, нерівні зубні ряди, неправильний прикус завжди говорять про перенесену родову травму», – додав лікар.