На ранніх стадіях симптоми ниркової інфекції можуть нагадувати звичайну «застуду» і проходити після відпочинку і теплої ванни, однак якщо вчасно не звернутися до лікаря, наслідки можуть бути дуже серйозними!

Жінки більше за чоловіків схильні до інфекційних захворювань нирок: це пов’язано з особливостями будови нашого тіла і особливо — сечовивідних шляхів. Більшість бактерій, які викликають інфекцію, потрапляють в організм саме цією «дорогою», і, на жаль, жінки виявляються більш уразливі для зараження. На ранніх стадіях ниркові інфекції легко переплутати зі звичайною застудою: хвороба дає про себе знати ознобом і загальною слабкістю, симптоми пропадають після відпочинку і зігрівання ніг. Однак якщо вчасно не вилікувати хворобу, вона може привести до розвитку серйозних ускладнень. Ось симптоми ниркової інфекції, з якими важливо якомога швидше звернутися до лікаря і почати лікування.

Кров в сечі

Більшість ниркових інфекцій починаються з бактерій, які потрапляють в організм через сечовивідні шляхи — і це робить жінок більш вразливими до хвороби, так як уретра у них коротша, ніж у чоловіків. Підвищений рівень еритроцитів в сечі або кров можуть сигналізувати про інфекції, які починаються — і важливо якомога швидше звернутися до лікаря і почати лікування, щоб захворювання не встигло вразити нирки.

Прискорені позиви до сечовипускання

При інфікуванні сечового міхура його тканини дратуються, міхур стискається частіше — і ви відчуваєте позиви до сечовипускання. Якщо ви помітили, що бігаєте в туалет істотно частіше, ніж раніше, зверніться до лікаря — навіть в тому випадку, якщо не помічаєте інших симптомів.

Біль у спині

Один з найпоширеніших симптомів інфекцій нирок — періодичні болі в спині. Уражена інфекцією нирка може збільшуватися в розмірі і давити на нервові закінчення, через що і з’являються больові відчуття. Якщо ви відчуваєте періодичні напади болю в районі попереку, звертайтеся до лікаря.

Біль при сечовипусканні

При інфекції нирок уражаються також сечовивідні шляхи – і запальний процес зачіпає в тому числі і уретру. Тому біль при сечовипусканні також може попереджати про інфекції нирок, які починаються або розвиваються. Обов’язково зверніться до лікаря!

Каламутна сеча

Каламутна сеча з різким неприємним запахом або містить частинки гною — все це симптоми інфекції нирок. Не намагайтеся впоратися із захворюванням самостійно, звертайтеся до лікаря!

Запаморочення

Якщо вчасно не вжити заходів, інфекція може проникнути в кров. В результаті може порушиться кровопостачання, а серце і мозок можуть не отримувати достатню кількість кисню. Результатом можуть стати запаморочення і навіть непритомність.