Ніщо не працює без неї: перша чашка кави вранці є невід’ємною частиною життя багатьох. Але не всі знають, що в залежності від часу надходження кофеїну в організм, він має різні ефекти. Невролог з США пояснює, коли настає ідеальний час для чашечки кави.

Ефект залежить від правильного часу. Якщо ви п’єте каву в невідповідні години, то ризикуєте знизити ефект стимуляції, тобто не відчути бажану бадьорість і приплив сил. Може виникнути толерантність до кофеїну – вам потрібно більше і більше кави, а бажаний ефект стане менш вираженим. Так думає Американський нейробіолог Стівен Міллер.

За його словами, любителі кави повинні адаптуватися до ритму тіла, а він виділяє багато кортизолу після пробудження. Кортизол називають “гормоном стресу”, тому що він вважається природним стимулятором.

Якщо ви встаєте о 7:30 ранку, організм виділяє велику порцію кортизолу в період з 8 до 9 ранку. Він вже знаходиться на максимально можливому рівні концентрації в цьому часовому періоді.

Найкращий час для ранкової кави: з 9:30 до 11:30

Невролог стверджує, що кофеїн не в змозі зробити в організмі в цей період зовсім нічого. Другий відрізок сплеску кортизолу – 12:00-13:00, третій – 17:30-18: 30. Міллер стверджує, що кожен, хто п’є каву в цей час, втрачає бажаний стимулюючий ефект кофеїну. Ефективний час для ранкової кави – з 9:30 до 11:30.