Часто біль в шиї – це рядовий випадок, який швидко проходить. Але іноді такий біль є сигналом прихованих порушень в організмі.

Остеоартроз. Це найчастіше захворювання суглобів, як дрібних, так і великих. Різкий біль в шиї може говорити про зміщення хребців або про їх зайвої рухливості хребців. Ознаки порушень в стані шийних хребців виявляються у половини людей старше 50 років і у 75% – старше 65 років. Останнім часом вони все частіше зустрічаються і у молодих 30–річних людей.

Медики відзначають: у розвитку вікових дегенеративних змін хребта певну роль відіграють малорухливий спосіб життя, тривожність і депресія, постійна напруга м’язів шиї, травми.

М’язовий спазм. Це поширена причина гострого болю в шиї, або такого стану, як гостра кривошия (людина не може повернути голови внаслідок спазму м’язів і вираженого больового синдрому). Найчастіше такий «затиск» зустрічається у людей у віці 12-30 років. Причини його виникнення до кінця не відомі. Гіпотетично з цим пов’язані мікропошкодження міжхребцевих дисків і суглобів.

Шийний радикуліт. Ще одна часта причина болю в шиї. Шийний радикуліт виникає при компресії або подразненні корінця спинномозкового нерва. Найчастіше виникає у людей у віці після 40 і 50 років. Дослідження показують, що зв’язок шийного радикуліту і фізичних навантажень або травм не дуже суттєвий (тільки в 15% випадків). Вчені вважають, що дане порушення швидше пов’язано з впливом генетичного фактора, що визначає стан хребетних дисків у людини.

Аутоімунні процеси. Болі в шиї можуть бути наслідком артритних процесів, що вражають суглоби і кісткову тканину.

Інфекційні захворювання. Вони впливають на загальний імунітет організму, а також на кожен орган окремо. Біль в шиї може бути сигналом про розвиток в організмі таких інфекційних захворювань, як менінгіт, поліомієліт, оперізуючий лишай, лімфаденіт, тиреоїдит.

Хлистова травма хребта. Дану травму найчастіше отримують в автомобільних аваріях а також при невдалому пірнанні в воду. При цьому ушкоджуються міжхребетні суглоби, м’язи, зв’язки, диски і спинномозкові корінці, що веде до появи болю не тільки в шиї, але в голові (найчастіше в потилиці), а також запаморочення, нудоти. Однак при м’якому пошкодженні, травма може залишитися непоміченою. У таких випадках пацієнти можуть довгий час страждати хронічними болями в шиї нез’ясованої природи.

Джерело: МедікФорум