Журнал Cell розповів про нове дослідження вчених з США, які встановили, який комплекс заходів може забезпечити людині ефект затримки старіння. Вони встановили, що зупинити наступ старіння можна, впливаючи на гени, які керують циклами сну і неспанням, а також багатьма процесами всередині клітин мозку та інших тканин тіла.

Авторами даної роботи стали співробітники Університету Каліфорнії в Ірвіні. Група біологів вивчала роботу генів, які курують добові ритми людського організму і відкритих в 90-х роках. Фахівці зробили висновок, що ці гени керують безліччю процесів з числа періодичних явищ у живих організмів – наприклад, сном і неспанням, пошуком їжі. Також вони встановили, що вищеназвані гени відповідальні за очищення клітин організму від «сміття» і інших небажаних компонентів, що впливають на здоров’я і тривалість життя.

Читайте також:  Дієтолог порадила продукти для підтримки стрункості після 60 років

Вчені виявили, що активність даних генів тісним чином пов’язана з циркадними ритмами. Циркадні ритми – це внутрішні біологічні ритми організму, у відповідності з якими налаштовуються всі його фізіологічні процеси. У людини головний циркадний ритм — це цикл сну і неспання.

По мірі віку і старіння циркадні ритми людей зазнають зміни: виникають проблеми з нормальним засипанням і тривалістю сну. Дослідники з США вважають, що якщо людина зможе зберегти свої циркадні ритми такими ж, як у більш молодому віці, – це дозволить їй довго не старіти. В таких умовах, як показали експерименти з тваринами, підвищується ефективність роботи тих самих генів, які очищають клітини від «сміттєвих» складових, що в підсумку і омолоджує організм.

Читайте також:  П'ять дієвих способів схуднути після Різдва

Щоб циркадні ритми не зазнавали суттєвих змін з віком, треба менше їсти, – у цьому теж змогли переконатися автори проекту. Провівши досліди з мишами, вчені констатували, що обмеження калорійності раціону на 30% призводило до відновлення біологічних годин, які у тварин в похилі роки починали діяти так само, як і в молодості.

Таким чином, зниження калорійності з віком веде до нормалізації циркадних ритмів, що, в свою чергу, активує омолоджують організм гени, резюмували фахівці.

Джерело: MedikForum