Не вважайте, що прийом душа це настільки проста процедура, що ви не зможете тут припуститися помилки. Ось ті з них, що найпоширеніші.

Частий прийом душа

Ви коли-небудь замислювалися, що надто частий прийом душа викликає проблеми зі шкірою, волоссям та загальним станом здоров’я? Ваша шкіра виробляє здорові бактерії та виділяє натуральні олії, які дійсно допомагають їй залишатися зволоженою та здоровою. Багаторазове миття може позбавити шкіру цих олій і бактерій, що спричинить свербіж і сухість. І, крім сухості шкіри, шкідливі бактерії можуть почати проникати через сухі тріщини на шкірі. Вплив на організм звичайних бактерій та бруду також не завжди поганий. Це допомагає розвивати імунну систему організму, роблячи його сильнішим. Але частота прийому душу залежить від клімату, де ви живете. У спеку обов’язково слід регулярно приймати душ, пише TheHealthSite.

Неправильне мило

Використання неправильного мила може погано позначитися на шкірі. Занадто сильне мило, таке як антибактеріальне, може зрештою вбити “хороші” бактерії разом з “поганими”. Це дозволить проникнути шкідливим бактеріям, стійким до антибіотиків. Жорстке та сильне мило також може зробити шкіру сухою. М’яке, ніжне мило, що містить олії та зволожувачі, найкращий і найбезпечніший варіант для вас.

Нестиранні рушники

Вологі рушники є живильним середовищем для бактерій, дріжджів, цвілі та вірусів. Брудний рушник може викликати грибок нігтів на ногах, свербіж спортсменів, мікоз та бородавки. Щоб уникнути цього, змінюйте або стирайте рушник не рідше одного разу на тиждень і переконайтеся, що він висихає між використанням. Повісьте його розправленим на вішалку для рушників, а не на гачок, щоб швидше висохло. Стирайте рушники частіше, коли ви хворі і якщо у вашому будинку волого, наприклад, влітку.

Часте миття волосся

Якщо у вас не жирна шкіра голови, то вам, мабуть, не потрібно мити голову щодня. Якщо у вас кучеряве, жорстке або хімічно оброблене волосся, мийте його рідше, щоб воно не ставало занадто сухим. Спробуйте збільшити інтервали між миттям та подивіться, як це виглядатиме. Навіть якщо ви тренуєтеся або потієте щодня, краще дотримуватись регулярного графіка миття голови. Крім того, з роками вам не потрібно використовувати шампунь так часто, тому що шкіра голови виділяє менше жиру.

Використання гарячої води

Занадто гаряча вода теж шкідлива. Вона зробить вашу шкіру і волосся дуже сухим, лущиться і ламким. Крім того, якщо у вас є хронічні захворювання шкіри, такі як псоріаз чи екзема, вам обов’язково слід уникати надмірної кількості гарячої води. Тепла вода, як і раніше, рекомендується, а гаряча – ні.

Стара мочалка

Мочалка дуже ефективна для миття тіла, але також є ідеальним укриттям для мікробів. Якщо ви використовуєте мочалку на регулярній основі, переконайтеся, що ви регулярно очищаєте її, кип’ятивши у воді або розбавленому відбілювачі. Також не рекомендується щодня залишати мочалку у душі. Іноді ви повинні дати їй висохнути на сонці, і це допоможе позбавитися мікробів.