Дієтолог Олексій Ковальков заявив, що надто часте вживання рису може спричинити проблеми із самопочуттям. Однак, це зовсім не привід для того, щоб відмовлятися від популярного гарніру.

Для жителів країн Азії рис – це повсякденне харчування, яке вони вживають з раннього дитинства і до останніх днів життя. Європейські шлунки більш пристосовані до інших видів гарніру на кшталт овочів, картоплі, макаронів і навіть гречки. Але й у нашій країні рис дуже популярний, проте не слід ним зловживати. Дієтолог Олексій Ковальков запропонував провести експеримент та залити водою рис, а потім додати туди кілька крапель йоду.

Йод вступить у реакцію з крохмалем і вода стане чорною. Адже таку саму реакцію рис виробляє і всередині людського тіла. Там крохмаль трансформується у глюкозу, через що у нас у крові підскакує рівень цукру.

Отже, рис має дуже високий глікемічний індекс, особливо небезпечний для людей із зайвою вагою, оскільки даний продукт наближає у них розвиток переддіабету і справжнього діабету, провокуючи резистентність до інсуліну.

Але це зовсім не означає, що рис геть-чисто слід виключати з раціону. По-перше, якщо ви ведете активний спосіб життя, багато тренуєтеся, не маєте зайвої ваги і стежите за показниками цукру в крові, то рис можна вживати регулярно. В іншому випадку достатньо двох-трьох разів на місяць. Якщо ж вам хочеться їсти частіше, то вибирайте пропарений його різновид, який володіє низьким глікемічним індексом.